Dopper vindt EU-verbod op wegwerpplastic karig
- 7 jul 2021 @ 09:54
- Ryan Baij
Bij Dopper zijn ze geschrokken van de cijfers naar aanleiding van het EU-verbod op wegwerpplastic. Daarom zijn ze een bewustwordingscampagne gestart, waarbij tal van bedrijven zich aansluiten.
Partners die deelnemen zijn Vandebron, Yumeko, Ecover, FourLeaves, Cinetree, The Good Roll, Waterbear, Auping, MUD Jeans, Grolsch, Studio HENK, Nackt deodorant, Raum-blick, bol.com, mymuesli, Redo Papers, Unifac, AIESEC Nederland.
Met het nieuwe EU-verbod op wegwerpplastic, dat vanaf 3 juli is ingegaan, plus de toezeggingen van overheden en industrie vermindert het verbod de hoeveelheid plasticafval die in onze oceanen terecht komt met zeven procent. Te weinig vinden ze dus bij Dopper.
Dopper-CEO Virginia Yanquilevich zegt hierover: ‘Hoewel de EU-richtlijn een stap in de goede richting is, is het niet voldoende. Om te beginnen vallen wegwerpwaterflessen niet onder het verbod. Dit ondanks het feit dat wegwerpdrinkflessen op nummer 1 staan in de top 10 van meest aangetroffen plastic wegwerpartikelen op de Europese stranden én ondanks het feit dat er herbruikbare waterflessen beschikbaar zijn als duurzaam alternatief.’
Campagne
Tussen 3 juli en 18 september komt de campagne tot leven, zowel online als in de straten van Amsterdam en Brussel. De campagne trekt de aandacht met absurde uitingen, lokale acties en een campagnefilm die de boodschap keihard overbrengt: het glasheldere feit dat onze oceanen meer nodig hebben dan zeven procent. Iedereen - van experts uit de industrie tot schoolkinderen - wordt uitgenodigd om mee te praten over hoe we verder kunnen komen.
-
Ryan Baij
- Werkt Bij: BBP Media
- Functie: Allround Redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Cortina viert eigenzinnige... 16-04-2026
- Samy gooit Maia in de strijd15-04-2026
- Staatsloterij wint Commercial... 15-04-2026
- Nieuwe fietshelmcampagne mikt op... 15-04-2026
- Hollandsnieuwe kiest nieuwe social... 15-04-2026
- Jumbo geeft Jumbo’s hoofdrol14-04-2026
MarketingTribune Events
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- De Brandformance Paradox
- E-mail in 2026: inzichten van experts, gebaseerd op miljarden datapunten
- Wero komt eraan: wat betekent dit voor jouw webshop?
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

