Omzet detailhandel groeit met bijna 10 procent
- Food-en-retail
- 31 mei 2021 @ 09:21
- Link
-
Sjaak Hoogkamer
redacteur
MarketingTribune - Retail
- 31 mei 2021 @ 09:21
- Sjaak Hoogkamer
De detailhandel heeft in april 9,6 procent meer omgezet dan in april 2020, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 8,8 procent hoger. Zowel de omzet van de non-foodsector als van de foodsector groeide.
Daarnaast is online 18,6 procent meer omgezet door de detailhandel. In vergelijking met april 2019 lag de omzet van de detailhandel 8,5 procent hoger in april 2021.
De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in april. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 10,2 procent hoger dan in april 2020.
Omzet non-foodwinkels meer dan 12 procent hoger
De omzet van de non-foodwinkels groeide in april 2021 met 12,4 procent. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 9,5 procent hoger dan een jaar eerder. Dat de omzet van de non-foodwinkels groeide, komt vooral doordat de omzet in april 2020 op een laag niveau lag. April vorig jaar was de tweede maand waarin maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus van kracht waren. Vooral de non-foodsector had hier per saldo veel last van. Ten opzichte van april 2019 lag de omzet van non-foodwinkels in april 2021 bijna 5 procent lager.
Net als in maart hebben de kledingwinkels en de winkels in schoenen en lederwaren in april meer omgezet dan een jaar eerder. Maar net als in maart 2020 leden de kleding- en winkels in schoenen en lederwaren in april 2020 ongekende omzetverliezen. De groei in april 2021 maakte het verlies in april 2020 niet goed. De omzet van de kleding- en schoenenwinkels was in april 2021 nog aanzienlijk lager dan in april 2019.
De omzet van de winkels in recreatieartikelen, de winkels in meubels en woninginrichting en de drogisterijen was in april 2021 ook hoger dan een jaar eerder. Ook ten opzichte van april 2019 was de omzet van deze winkels hoger.
De winkels in consumentenelektronica en witgoed en de winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren kampten in april 2021 met omzetverliezen. Vorig jaar april realiseerden deze winkels grote omzetstijgingen. In vergelijking met maart 2019 noteerden deze winkels echter wel een omzetstijging.
Bijna 3 procent meer omzet voor winkels in voedingsmiddelen
De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in april 2,7 procent meer omgezet dan in april 2020. Het verkoopvolume was 3,5 procent hoger. De omzet van de supermarkten lag 2,5 procent hoger dan een jaar eerder, terwijl de omzet van speciaalzaken met 4,5 procent groeide. In vergelijking met april 2019 hebben de winkels in voedingsmiddelen 8,8 procent meer omgezet.
Online omzet bijna 19 procent hoger
De online omzet was in april 18,6 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 17,8 procent meer omgezet. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet normaal gesproken een nevenactiviteit is (multi-channelers) groeide met 19,4 procent.
-
Sjaak Hoogkamer
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- MediaMarkt introduceert landelijk... 30-10-2025
- Oatly voorspelt 5 smaaktrends van... 30-10-2025
- FrietHoes versterkt merkpositie met... 29-10-2025
- Tonys Chocolonely viert 20 jaar... 27-10-2025
- TommyTomato voert campagne voor... 27-10-2025
- Albert Heijn herpositioneert van... 27-10-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Waarom de échte strijd nog steeds op de winkelvloer wordt gewonnen
- Klaar voor Black Friday?
- De Future Shopper 2025 report: de belangrijkste shoppertrends die jij moet weten
- Van 'one sizes fits all' naar hyperpersonalisatie in e-mail
- Ben jij klaar voor Wero? De nieuwe Europese betaalmethode komt eraan
- The State of AI in Customer Experience 2025




