Bever rekent af met paraplu-ergernis

- Bureaus
- 19 okt 2026 @ 19:05
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 19 okt 2026 @ 19:05
- Kel Koenen
Bever richt zich in zijn nieuwe najaarscampagne ‘Nondeplu!’ op een herkenbare frustratie: paraplu’s die bij de eerste stevige windvlaag kapotwaaien. Met de campagne, ontwikkeld door Havas Lemz, positioneert de buitenspecialist de waterdichte jas als een betrouwbaarder alternatief. Tegelijkertijd vraagt Bever aandacht voor de miljoenen paraplu’s die jaarlijks worden weggegooid.
In Nederland belanden naar schatting jaarlijks vier tot vijf miljoen kapotte paraplu’s bij het afval. De gemiddelde levensduur bedraagt volgens Bever slechts zes maanden. Met ‘Nondeplu!’ speelt het merk in op deze verspilling én op de ergernis die een kapotte paraplu veroorzaakt. De campagne sluit aan bij de merkbelofte ‘Bever laat je niet zitten’.
'Met deze campagne vestigen we de aandacht op een voor velen bekend probleem dat tot frustratie leidt: gedoe met een paraplu die kapotwaait of onvoldoende bescherming tegen de regen biedt', stelt Marjolein Vendrig, CMO van Bever.
De campagne combineert daarmee een herkenbaar consumenteninzicht met een productgerichte boodschap. Bever presenteert de waterdichte jas als een duurzamer en praktischer alternatief dat onder verschillende weersomstandigheden kan worden gedragen.
Naast de campagne introduceert Bever het ‘Nondeplu Atelier’, waarin afgedankte paraplu’s een tweede leven krijgen. Op zaterdag 31 oktober en 7 november kunnen consumenten in verschillende Bever-vestigingen hun kapotte paraplu omvormen tot een herbruikbare tas. Overgebleven materialen worden via het Rotterdamse ScrapXL beschikbaar gesteld voor hergebruik, onder meer door scholen. 'We willen mensen laten zien dat daar een oplossing voor is: een goede, waterdichte jas, die op veel momenten comfortabeler is en beschermt tegen regen, wind en kou', zegt Vendrig.
De campagne is inmiddels van start en wordt uitgerold via social media, radio, online video en digital out-of-home. Daarmee kiest Bever voor een brede mediamix waarin productpromotie en aandacht voor hergebruik samenkomen.
Creditlijst
Opdrachtgever: Bever
Strategisch en creatief bureau: Havas Lemz
Branded content: Havas Play
Media-inkoop: Initiative
Campagne- en merkonderzoek: Kantar
PR: Coebergh Communicatie & PR
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Zonneplan neemt theatraal afscheid van salderen
- DE lanceert nieuwe campagne: 'Soms heb je even Douwe Egberts...
- Smyths Toys maakt catalogus tot campagnepersonage
- Wybe Sallows: 'Adnight groeit uit tot dag- en nachtevent'
- Amsterdam promoot musea buiten het centrum
- Brede coalitie richt campagne op verbinding Gen Z
Laatste Nieuws
- Bever rekent af met paraplu-ergernis19-10-2026
- Randstad maakt van HR-chaos een... 19-10-2026
- Denk vooruit maakt noodsituaties... 19-10-2026
- Defensie brengt loopbaankeuze naar... 19-10-2026
- Eneco maakt energietransitie... 19-10-2026
- Houtstookcampagne zet persoonlijke... 19-10-2026
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- De comeback van live events: zo maak je van kennisoverdracht een echte beleving
- Real Data to Outsmart Black Friday
- Waarom retailkoplopers tot 2x sneller groeien
- Trendrapport Werkstudenten in Nederland
- Digitaliseer je magazijn: de 5 stappen naar meer efficiëntie

