Nieuwe merkidentiteit Opel door McCann Velocity
- Design
- 1 dec 2020 @ 07:30
- Link
-
Nanny Kuilboer
redactie MarketingTribune
BBP Media - MarketingTribune - BrandingAutomotiveLogoVisual id
- 1 dec 2020 @ 07:30
- Nanny Kuilboer
In navolging van onder meer BMW, VW en Nissan krijgt ook Opel een nieuwe look, ontwikkeld in samenwerking met het McCann Velocity. Het lettertype Opel Next is ontworpen door typografiedesignbureau Monotype.
Patrick Fourniol, Head of Marketing Opel: ‘Een nieuw tijdperk heeft moderne merken nodig en moderne merken hebben helder design nodig. Met de elementen van de nieuwe merkidentiteit accentueren we ons streven om ons te onderscheiden, om vooruitstrevend te zijn en om open te staan voor vernieuwing in de toekomst.’
Neon
Met het vernieuwde merklogo, het nieuwe lettertype en de felle kleur Neon Opel-geel wil het merk zijn innovatiekracht accentueren. Xavier Duchemin, Managing Director Marketing, Sales & Aftersales van Opel: ‘De elementen stralen uit dat Opel een moderne autofabrikant is met durf om te vernieuwen. Opel staat van oudsher bekend om zijn streven om mobiliteit en innovatie voor iedereen bereikbaar te maken. Het “nieuwe Opel” versterkt dat imago met een frisse merkidentiteit.’
Opel GT X Experimental
De ontwikkeling van de nieuwe merkidentiteit begon met de Opel GT X Experimental. Dit studiemodel was al voorzien van het vernieuwde logo en de felgele neonkleur die nu onderdeel is van de nieuwe merkidentiteit werd toen ook al gebruikt. Die ontwikkeling zette zich voort met de nieuwe Opel Mokka, Opel Vizor en nieuwe cockpitdesign.
Opel presenteert nu de elementen van de nieuwe corporate identity in detail: het vernieuwde logo, het nieuwe lettertype en de nieuwe kleur van het merk. In de eerste helft van 2021 moet dit volledig tot uiting komen met de introductie van de nieuwe Opel Crossland en Opel Mokka – de eerste productiemodellen volgens de nieuwe designtaal.
Duchemin: ‘We zijn vol vertrouwen, jong van geest en sluiten niemand buiten. In dit nieuwe tijdperk voor het merk laat Opel zich inspireren door de moderne, Duitse en progressieve “cold to cool”-cultuur en presenteert het zich als een gedurfd, puur en eigentijds merk. Het nieuwe imago sluit perfect aan bij de spannende nieuwe modellen.’
-
Nanny Kuilboer
- Werkt bij: BBP Media - MarketingTribune
- Functie: redactie MarketingTribune
- Website:http://www.marketingtribune.nl/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ 20 keer per jaar MarketingTribune Magazine
- ✔ Korting tot wel €100,- op events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Ford keert terug in de Formule 103-02-2023
- Nederlandse klederdracht op... 19-01-2023
- BMW i4: is dit de ultieme EV? 18-01-2023
- Albert Heijn organiseert packathon... 17-01-2023
- Brouwerij Achouffe lanceert... 11-01-2023
- BrandBikes ontwerpt bedrijfsfietsen... 19-03-2019
MarketingTribune Events
- 23mrt 2023
Shopping Awards
- 16mei 2023
Branded Content Event
- 15jun 2023
NIMA Marketing Day