Wie waren de winnaars van 2013?
- Media
- 28 dec 2013 @ 12:24
- Link
-
Jeroen Mirck
Redacteur
MarketingTribune - CampagnesPrintMarketing
- 28 dec 2013 @ 12:24
- Jeroen Mirck
Het aftellen is begonnen, 2014 nadert met rasse schreden. Hoog tijd dus voor de eindejaarslijstjes. Aangezien er daar al veel te veel van bestaan, hou ik het kort. Wie waren in reclame, marketing en media de échte winnaars van afgelopen jaar?
Voor MarketingTribune hou ik sinds september dagelijks het laatste medianieuws bij. Sinds oktober bak ik daar bovendien wekelijks een top-6 van met de meest markante nieuwsfeiten van de afgelopen week. Wat doe je dan in week 52, als het jaar er bijna op zit en iedereen aan de kalkoen of straks de champagne zit? Dan maak je een ranglijst met de allerbeste vakgenoten van het jaar. Dit zijn ze, als je de cijfers mag geloven:
Waar winnaars zijn, heb je ook verliezers. De meesten kennen we niet, willen we niet meer kennen of gaan we razendsnel vergeten. Toch zijn er ook grote marktpartijen die dit jaar met veel kabaal onderuit gingen. Voor hen wacht in 2014 herstel en een nieuwe uitdaging.
Denk aan de mediabedrijven die moest reorganiseren: TMG (dat Hyves ophief) en WPG (dat boegbeeld Opzij wil verkopen), maar de grootste verliezer van 2013 is toch echt Sanoma. De reorganisatie in Nederland was van ongekende proporties. Inmiddels snoeit Sanoma ook in België en Tsjechië, dus is het einde nog niet in zicht. En dan heb ik het nog niet eens gehad over het publieke geruzie met John de Mol over SBS.
Hopelijk brengt het komende jaar een ommekeer voor de uitgeefwereld. Veel succes iedereen in 2014!
-
Jeroen Mirck
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redacteur
- Website:http://www.jeroenmirck.nl
- Profiel »
- MarketingTribune
- Roel Welsing
- Triodos
- Sanoma
- communicatie
- winnaars
- journalist
- Olli
- Rob Wijnberg
- medianieuws
- marketeer
- Rijksmuseum
- mediaweek
- De Correspondent
- 2013
- Linda
- Etcetera
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Ster herhaalt Kerstreclame Première... 22-09-2026
- Talpa introduceert een nieuwe... 15-09-2026
- Ben begrijpt de mbo-student15-09-2026
- KFC groeit hard op TikTok14-09-2026
- Q-dance wint Grand Prix YouTube... 11-09-2026
- Vertical videopropositie met nieuwe... 10-09-2026
MarketingTribune Events
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- De comeback van live events: zo maak je van kennisoverdracht een echte beleving
- Real Data to Outsmart Black Friday
- Waarom retailkoplopers tot 2x sneller groeien
- Trendrapport Werkstudenten in Nederland
- Digitaliseer je magazijn: de 5 stappen naar meer efficiëntie

