Airbnb investeert fors in Olympische Spelen
- Sponsoring
- 19 nov 2019 @ 10:57
- Link
-
Jeroen Mirck
Redacteur
MarketingTribune - PartnershipSponsorshipOlympische Spelen
- 19 nov 2019 @ 10:57
- Jeroen Mirck
Airbnb heeft zich als wereldwijde partner voor maar liefst negen jaar verbonden aan het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Financiële details van de deal werden niet gegeven, maar volgens Financial Times gaat het om een sponsorbedrag van 500 miljoen euro.
Volgens Thomas Bach, voorzitter van het IOC, zal Airbnb helpen om tijdens de Olympische Spelen en Paralympische Spelen huisvesting te regelen voor bezoekers, familieleden van atleten en officials. Het doel is tweeledig. De kosten worden gedrukt en de organisatoren hoeven niet te investeren in extra hotels.
Het traditionele olympische dorp blijft wel de verblijfplaats van de deelnemende atleten.
Gratis onderdak
Over het sponsorbedrag zeggen ingewijden tegen The Financial Times dat het gaat om een deal van ongeveer 500 miljoen dollar (452 miljoen euro). Het zou deels gaan om een geldbedrag dat wordt overgemaakt aan het IOC, maar Airbnb zal ook gratis onderdak voor atleten en bestuurders verzorgen.
Airbnb schrijft zelf in een persbericht dat er onder meer accommodaties ter waarde van 28 miljoen dollar vrij worden gemaakt voor atleten die meedoen aan de Olympische Spelen en de Paralympische Spelen.
De komende jaren zijn de Olympische spelen in Tokio (2020), Peking (2022, winterspelen), Parijs (2024), Milaan (2026, winterspelen) en Los Angeles. Die vijf wereldsteden zijn belangrijk voor Airbnb, dat er erg veel accommodaties verhuurt.
Het bedrijf hoopt dat door de sponsordeal 'honderdduizenden nieuwe hosts' starten met verhuren via het platform. De sponsordeal moet het bedrijf nog meer naamsbekendheid geven bij zowel huurders als verhuurders.
-
Jeroen Mirck
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redacteur
- Website:http://www.jeroenmirck.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Nike's Oranje Fatalis-campagne voor... 09-07-2025
- Rabobank Utrecht nieuwe partner... 04-07-2025
- Evian kiest Carlos Alcaraz als nieuw... 27-06-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers