Primeur bij Jumbo: weiderundvlees van Nederlandse 'dubbeldoel' koeien

  • Food-en-retail
  • 23 sep 2021 @ 15:15
  • Link
  • Redactie MarketingTribune
    Redactie MarketingTribune


  • MarketingFood

Jumbo introduceert als eerste Nederlandse supermarktketen een assortiment rundvleesproducten afkomstig van zogeheten weiderunderen.

Koeien met volledige weidegang grazen ten minste 120 dagen per jaar en zes uur per dag vrijuit op Nederlandse weides. Deze diervriendelijkere vorm van veehouderij staat ook aan de basis van weidezuivel, dat verwerkt wordt in onder meer (karne)melk, vla en yoghurt. Weiderunderen zijn tevens geschikt voor vleesproductie en hebben daardoor een dubbel doel, waarbij de Nederlandse boeren een meerprijs ontvangen voor het weiderundvlees. Jumbo verwerkt het smaakvolle weidevlees van ‘dubbeldoel’ koeien onder meer in mager rundergehakt, rundertartaar, burgers en stoofvlees. Deze producten liggen vanaf deze week in het Jumbo schap. Begin volgend jaar breidt Jumbo het assortiment uit met luxere rundvleesproducten van Nederlandse ‘dubbeldoel’ koeien.

Voortrekkersrol
Olaf de Boer, directeur Commercie Jumbo: 'Met weidevlees van Nederlandse bodem snijdt het mes aan meerdere kanten. Zo zien we dat klanten steeds vaker letten op dierenwelzijn en kiezen voor lekkere producten waarvan de herkomst duidelijk is. Onze klanten zijn ervan verzekerd dat hun stukje weiderundvlees afkomstig is van Nederlandse weidegangkoeien. Daarbij ontvangen de boeren die al weidegang toepassen nu een meerprijs voor het weidevlees. Voor Jumbo zijn dit stuk voor stuk redenen om met het aanbod van weidevlees een voortrekkersrol in te nemen.'

Vrijuit grazen
Het oer-Hollandse weiderundvlees bij Jumbo is afkomstig van veehouders die zich hebben toegelegd op weidegang. Hans van Middelaar uit Sterkseleen is een van de veehouders die weiderund aan Jumbo gaat leveren: 'Op ons bedrijf passen wij volop weidegang toe, naast welzijn voor het dier sluit het aan bij de wensen van de hedendaagse consument. Weidevlees is een logisch vervolg hierop en creëert meerwaarde voor zowel de veehouder als de consument.'

Korte transparante keten
Tussen de Nederlandse weidegrond en het versschap bij Jumbo is sprake van een korte, transparante keten. Naast het verwerkte weiderundvlees dat vanaf deze week te koop is, worden de delen van het weiderund mét been gerijpt voor luxere vleesproducten zoals ribeye, entrecôte, côte de boeuf en bavette. Deze zijn begin 2022 verkrijgbaar, vertelt De Boer namens Jumbo.
(PvWK)










Laatste reacties

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events

Partners:

Brand Builders
ChannelUp
Young Perfect

  • MarketingTribune.nl/food-en-retail is het toonaangevende informatieplatform voor en over retail in Nederland. Nieuws, meningen, achtergronden, trends op het gebied van detailhandel en e-commerce? Geen professional in retail kan zonder.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken