Digitaal stuwt groei RTL Group
- Media
- 28 aug 2019 @ 12:18
- Link
-
Jeroen Mirck
Redacteur
MarketingTribune - MediaDigitaalZakelijkTelevisie
- 28 aug 2019 @ 12:18
- Jeroen Mirck
RTL Group heeft zijn omzet het afgelopen halfjaar opgeschroefd. Daarbij waren vooral digitale diensten, zoals Videoland, een belangrijke groeimotor. Daar staat een daling van advertentiegeld tegenover.
De opbrengsten uit digitale diensten, zoals streamingdienst Videoland, stegen met ruim een vijfde tot 513 miljoen euro, zo blijkt uit de halfjaarcijfers van RTL Group. In Nederland en Duitsland nam het aantal abonnees op dergelijke videodiensten met bijna de helft toe. De totale omzet over de eerste zes maanden steeg 4,2 procent tot een recordhoogte van bijna 3,2 miljard euro.
De groei van online videodiensten ging gepaard met meer investeringen in de bijbehorende technologie. RTL besteedde daarnaast meer geld aan nieuwe programma's, waardoor de operationele winst (ebita) een kleine 2 procent daalde tot 538 miljoen euro. De nettowinst steeg daarentegen met 21 procent tot 443 miljoen euro, voornamelijk als gevolg van de verkoop van bedrijfsonderdelen.
RTL Nederland blij met Videoland
'De inkomsten uit de advertentiemarkt vallen het eerste halfjaar tegen', zo reageert Sven Sauvé, CEO RTL Nederland. 'De winstdaling wordt veroorzaakt door lagere tv-advertentieopbrengsten en door de stevige investeringen die we doen in de ontwikkeling van eigen, lokale content en techniek. Dankzij deze investeringen verstevigen we wel de sterke positie van Videoland als dé nummer één lokale VOD-speler. We blijven dan ook fors investeren in de ontwikkeling van nieuwe lokale programma’s, zowel op tv als bij Videoland.'
Op tv is RTL Nederland nog steeds marktleider in de commerciële doelgroepen, maar Sauvé is zich ervan bewust dat het mediabedrijf hard moeten werken om de kijker ook hier aan zich te blijven binden. 'De concurrentie neemt toe, de markt staat onder druk en juist dan is het van belang om vast te houden aan de koers die is gezet en om van daaruit verder te bouwen. Dat vertrouwen is er, de expertise ook en we gaan verscherpt het komende half jaar in.'
-
Jeroen Mirck
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redacteur
- Website:http://www.jeroenmirck.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- KPN en S10 starten campagne tegen online buitensluiten Kom...
- De Telegraaf bereikt zakelijke topbeslissers
- Ook Prime Video brengt Premier League naar Nederland
- [column] GenZ en de power van Cutenessmarketing
- Donald Duck blijft populairste mediamerk onder kinderen
- FD zet roze kleur centraal in nieuwe campagne
Laatste Nieuws
- Nederlandse media lanceren... 18-09-2025
- FD zet roze kleur centraal in nieuwe... 15-09-2025
- KPN en S10 starten campagne tegen... 12-09-2025
- Donald Duck blijft populairste... 11-09-2025
- Ook Prime Video brengt Premier... 10-09-2025
- De Telegraaf bereikt zakelijke... 08-09-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Ontdek de kracht van merkactivatie
- Boost je omzet met deze top 10 marketing automations
- Boost engagement & retention with proven gamification strategies
- AI Alone won't save CX. Resolution will.
- Een bewust slanker technologielandschap
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- Retail transformeren voor de toekomst: gids voor Unified Commerce
- De basis voor omnichannel succes