NMO: media verder naar mobiel

- Media
- 24 mrt 2026 @ 07:43
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 24 mrt 2026 @ 07:43
- Kel Koenen
Het mediagedrag van Nederlanders verschuift verder naar digitaal, mobiel en on demand. Dat blijkt uit NMO Mediatrends 2025. Vooral streaming, online video, audio en AI winnen terrein, terwijl traditionele media niet verdwijnen maar vaker in combinatie met digitale varianten worden gebruikt.
Volgens het Nationaal Media Onderzoek laat de nieuwe editie zien dat apparaten, platforms en content steeds sterker met elkaar verweven raken. Mediaconsumptie verloopt in toenemende mate via smartphones, streamingdiensten en on-demandplatforms. Jongere doelgroepen jagen die ontwikkeling aan, met een bovengemiddelde voorkeur voor online video en audio. Oudere generaties kiezen juist vaker voor een mix van digitale en traditionele kanalen.
Consumenten combineren vaker meerdere diensten en platformen naast elkaar, waardoor bereik minder eenvoudig via één kanaal is op te bouwen. Ook papieren media behouden daarbij hun plek, al worden ze volgens NMO steeds vaker aangevuld met digitale alternatieven. Opvallend is de snelle opmars van AI in het dagelijkse mediagebruik. Het aandeel Nederlanders dat dagelijks AI-toepassingen gebruikt, stijgt volgens het onderzoek van 8 naar 18 procent. De groep van 20 tot 34 jaar loopt daarin voorop. Daarmee ontwikkelt AI zich in rap tempo van experiment naar vast onderdeel van het digitale mediagedrag.
Ook aan de infrastructuurkant verandert het speelveld. NMO meldt dat glasvezel in 2025 voor het eerst kabel heeft ingehaald als meest gebruikte aansluiting voor het televisiesignaal. Dat past in een bredere beweging naar een flexibeler en meer verbonden medialandschap, waarin distributie, devices en contentconsumptie steeds minder los van elkaar zijn te zien.
Het onderzoek is als onderdeel van de bredere meetstandaard van het Nationaal Media Onderzoek.
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Talpa verkoopt Eredivisie bij KPN24-03-2026
- NMO: media verder naar mobiel24-03-2026
- Peter Lubbers naar RTL en Videoland20-03-2026
- Potje Rijden richting Prime Video19-03-2026
- AI-doelgroepagent voor DPG Media12-03-2026
- Initiative start programma over... 11-03-2026
MarketingTribune Events
- 9apr 2026
Branded Content Event
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Rijd je merk naar de spotlight: activatie die jouw doelgroep niet mist
- Ontgrendel het brein: neuro-contextual ads die de aandacht grijpen
- Wil je PR met resultaat? Download dan Counter's PR Playbook
- B2B Ecommerce Compass 2026: Van digitale volwassenheid naar intelligente en agentic commerce
- De Gids voor AI klantenservice

