Cosmeticasector introduceert milieulabel EcoBeautyScore

- Food-en-retail
- 23 mrt 2026 @ 08:00
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - Geen tag
- 23 mrt 2026 @ 08:00
- Peter van Woensel Kooy
Ruim 70 cosmeticabedrijven hebben gezamenlijk de EcoBeautyScore ontwikkeld, een milieulabel van A tot E dat inzicht geeft in de milieu-impact van verzorgingsproducten. Beiersdorf loopt voorop met de toepassing van de score op Nivea- en Eucerin-producten. De uitdaging is volgens de betrokkenen of de hele sector vrijwillig zal meedoen.
De EcoBeautyScore beoordeelt zestien milieudimensies, zoals CO2-uitstoot, waterverbruik, landgebruik en luchtvervuiling, over de gehele levenscyclus van een product. De methode is gebaseerd op de wetenschappelijke Product Environmental Footprint-aanpak van de Europese Commissie. Doel is om consumenten en retailers objectieve informatie te bieden, vergelijkbaar met de Nutri-Score in voedingsmiddelen.
‘Het is uniek dat een hele sector samenwerkt aan transparantie’, zegt Jean-Baptiste Massignon, directeur van de EcoBeautyScore Association op duurzaam platform ChangeInc. Concurrenten ontwikkelen aldus gezamenlijk een geharmoniseerde standaard, iets wat normaal gesproken zeldzaam is, stelt de groep. De vraag blijft of bedrijven ook minder gunstige scores openbaar zullen maken.
Beiersdorf implementeert de score in elk geval als een van de eerste aangesloten bedrijven. Op de websites van dochter Nivea in Nederland, België, Frankrijk, Duitsland en het VK zijn de scores al zichtbaar, bijvoorbeeld voor gezichtscrèmes. Nivea-gezichtsverzorgingsproducten scoren voor 99 procent een A of B, bij Eucerin is dat 100 procent. Verbeteringen zoals een aangepaste formule voor Nivea Soft zorgen naar eigen zeggen voor 40 procent minder CO2-uitstoot, goed voor 8.000 ton per jaar, terwijl gerecycled aluminium in deodorants 58 procent minder uitstoot oplevert.
Voor retailers biedt de score houvast bij inkoop en communicatie met klanten. ‘Retailers willen hun assortiment verduurzamen, maar hebben objectieve criteria nodig’, zegt Carlijn von Devivere, Net Zero Ambassadeur bij Beiersdorf in dit verslag op ChangeInc. Rogier Bart de Jonge benadrukt samenwerking: ‘We moeten het samen doen. We hebben allemaal hetzelfde doel.’
foto: Ahmadreza Rezaie | Unsplash
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Jumbo slaat nieuwe weg in met Rob Kemps als gezicht
- [marketeer 245] Jasper Kessels - AB InBev: 'Wij zoeken...
- Albert Heijn vernieuwt borrelschap voor de Vrijmibo
- Aldi kiest opnieuw voor Andy met Pasen
- Dirk start met Red-tas tegen voedselverspilling
- Kwekkeboom en Old Amsterdam geven samenwerking pittig vervolg
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- KHN wil openingstijden horeca... 25-03-2026
- Een nieuwe lente - een nieuwe... 25-03-2026
- Anna Sonnenberg (Optimum Nutrition):... 25-03-2026
- ACM: webshops slecht toegankelijk... 24-03-2026
- Creativiteit als hefboom voor effect24-03-2026
- 'Afsplitsing voedingstak overwogen'... 23-03-2026
MarketingTribune Events
- 9apr 2026
Branded Content Event
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Rijd je merk naar de spotlight: activatie die jouw doelgroep niet mist
- Ontgrendel het brein: neuro-contextual ads die de aandacht grijpen
- Wil je PR met resultaat? Download dan Counter's PR Playbook
- B2B Ecommerce Compass 2026: Van digitale volwassenheid naar intelligente en agentic commerce
- De Gids voor AI klantenservice




