Viagogo sluit distributiedeal met Ultra Europe

- B2b
- 25 mrt 2026 @ 11:39
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 25 mrt 2026 @ 11:39
- Kel Koenen
Ticketmarktplaats Viagogo heeft een nieuw Open Distribution-partnerschap gesloten met Ultra Europe. Met die samenwerking wil het dancefestival zijn internationale ticketstrategie verder uitbouwen en de toegang vergroten voor fans die van buiten Europa en Noord-Amerika naar het evenement afreizen.
Volgens Viagogo sluit de deal aan op een bredere ontwikkeling waarbij festivals steeds nadrukkelijker functioneren als internationale bestemmingen. Fans ontdekken evenementen online, plannen reizen over landsgrenzen heen en kopen hun tickets steeds vaker via platforms die wereldwijd opereren. Ultra Europe kiest in dat licht voor een model waarbij StubHub de distributie in Noord-Amerika ondersteunt en Viagogo zich richt op de internationale vraag daarbuiten.
Adam Rapchik, Global Head of Festivals, Fairs and Expos bij Viagogo, noemt Ultra Europe een evenement dat bij uitstek profiteert van een marktplaats die is ingericht op grensoverschrijdende vraag. Volgens hem krijgt het festival daarmee een uniforme manier om nieuwe doelgroepen te bereiken, internationaal verder te groeien en fans beter te bedienen, ongeacht waar zij vandaan komen.
Ook organisator Joe Bašić benadrukt het internationale karakter van het festival. Het heeft zich volgens hem ontwikkeld tot een vaste bestemming voor dancefans wereldwijd en trekt jaarlijks meer dan 160.000 bezoekers naar Split in Kroatië. De samenwerking met StubHub en Viagogo moet bijdragen aan het aantrekken van nog meer internationale bezoekers, het bereiken van nieuwe fan communities en het verbeteren van de totale ticketervaring.
Ultra Europe bouwt voort op de oorsprong van het merk in de Verenigde Staten, waar Ultra Miami uitgroeide tot een van de bekendste elektronische festivals ter wereld. De Europese editie positioneert zich nadrukkelijk als destination festival, waar muziek, reizen en cultuur samenkomen. De eerste namen voor de editie van 2026 zijn inmiddels bekendgemaakt. Op de line-up staan onder meer Calvin Harris, John Summit, Martin Garrix, Dom Dolla, Fisher, I Hate Models, Miss Monique, Mau P, Sara Landry en Worship.
Tickets die via Viagogo worden aangeschaft, vallen onder de zogeheten fangarantie van het platform.
Foto: Julien Duval
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Viagogo sluit distributiedeal met... 25-03-2026
- Viagogo sluit distributiedeal met... 25-03-2026
- The Main Agency focust op executie24-03-2026
- Marketingtransfers week 11, 202620-03-2026
- Unravel: Wie is de ware CEP-kampioen... 19-03-2026
- Brett Gaasbeek (McDonald's):... 16-03-2026
MarketingTribune Events
- 9apr 2026
Branded Content Event
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Rijd je merk naar de spotlight: activatie die jouw doelgroep niet mist
- Ontgrendel het brein: neuro-contextual ads die de aandacht grijpen
- Wil je PR met resultaat? Download dan Counter's PR Playbook
- B2B Ecommerce Compass 2026: Van digitale volwassenheid naar intelligente en agentic commerce
- De Gids voor AI klantenservice

