Jumbo slaat nieuwe weg in met Rob Kemps als gezicht

Jumbo slaat nieuwe weg in met Rob Kemps als gezicht
  • Food-en-retail
  • 17 mrt 2026 @ 16:39
  • Link
  • Tamara de Vos
    Tamara de Vos

    Allround redacteur
    BBP Media
  • Geen tag

Jumbo Supermarkten heeft een nieuwe merkstijl en campagne gelanceerd als onderdeel van een aangescherpte koers. De supermarktketen introduceert de pay-off ‘De ja van Jumbo’, neemt afscheid van de bekende reclamefamilie en presenteert Rob Kemps als nieuw gezicht.

Na dertien jaar neemt Jumbo afscheid van de reclamefamilie met acteurs Maike Meijer en Frank Lammers. Volgens Repko is gekozen voor een ‘warme’ afsluiting met een speciale uitzwaaicommercial.

De commercial:



Rob Kemps wordt het nieuwe gezicht van de campagnes en zal volgens Jumbo een centrale rol spelen in een nieuwe reeks commercials rond ‘de blijste klant van Nederland’. Voor de ontwikkeling werkt Jumbo samen met bureau Hotel L’Amour.

Nieuwe koers

Volgens Jumbo markeert de introductie van de nieuwe merkcommunicatie een volgende fase voor het bedrijf. CEO Jesper Højer stelt dat de keten ‘klanten nog beter gaat uitleggen waar Jumbo voor staat en wat je van ons kunt verwachten als supermarkt’. Daarbij wordt teruggegrepen op het familiekarakter van het bedrijf, met nadruk op een positieve benadering.

Interim CMO René Repko voegt toe dat de nieuwe pay-off ‘De ja van Jumbo’ staat voor een mentaliteit waarin service en klantgerichtheid centraal blijven staan. Volgens hem vormt dit een langdurige beweging die zowel in communicatie als op de winkelvloer zichtbaar wordt.

Winkel en assortiment

De nieuwe positionering vertaalt zich volgens Jumbo in concrete aanpassingen in winkels en assortiment. Zo introduceert de keten het prijslabel ‘Goedkoopjes’ voor huismerkproducten en wordt het aantal aanbiedingen uitgebreid. Ook wordt ingezet op uitbreiding van het assortiment met lokale producten en innovaties uit eigen verskeukens. Daarnaast kondigt Jumbo aan later dit jaar de formule van de ‘7 Zekerheden’ te actualiseren, met extra aandacht voor service door medewerkers.

Met de nieuwe merkstrategie en campagne wil Jumbo zijn positionering als servicegerichte supermarkt verder versterken en inspelen op veranderende klantverwachtingen.

Beeld: Jumbo

Tamara de Vos

Laatste reacties

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

Partners:

Brand Builders
ChannelUp
Young Perfect

  • MarketingTribune.nl/food-en-retail is het toonaangevende informatieplatform voor en over retail in Nederland. Nieuws, meningen, achtergronden, trends op het gebied van detailhandel en e-commerce? Geen professional in retail kan zonder.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken