AzG en Kesbeke komen met ‘Zure Bom’

- Food-en-retail
- 9 mrt 2026 @ 08:39
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 9 mrt 2026 @ 08:39
- Kel Koenen
Artsen zonder Grenzen lanceert samen met augurkenmaker Oos Kesbeke de limited edition augurk De Zure Bom. Met de actie vragen de organisaties aandacht voor de kwetsbare positie van zwangere vrouwen in conflictgebieden. De opbrengst van elke verkochte pot draagt bij aan veilige bevallingen in gebieden waar medische zorg vaak ontbreekt.
De fondsenwervingsactie wordt gelanceerd in het verlengde van Internationale Vrouwendag en is ontwikkeld samen met campagnebureau Tosti Creative. Met het initiatief wil Artsen zonder Grenzen op een toegankelijke manier aandacht vragen voor vrouwen die zwanger zijn in conflictgebieden, waar medische zorg schaars is en geweld het dagelijks leven bepaalt.
De naam van het product verwijst bewust naar een bekende Nederlandse tafelzuurklassieker. Tegelijk bevat de campagne een duidelijke boodschap: de enige ‘bom’ waar een zwangere vrouw zich zorgen over zou moeten maken, is een zure bom in een pot.
Volgens verloskundige Lieke van den Elzen van Artsen zonder Grenzen maakt de actie een urgent probleem zichtbaar. ‘In conflictgebieden is een bevalling vaak levensgevaarlijk. Met deze actie vragen we aandacht voor vrouwen die onder extreem moeilijke omstandigheden moeten bevallen.’
Het etiket van de pot is ontworpen door illustrator Tosca van der Weerden van Toscanabanana. Haar kleurrijke illustraties, waarin thema’s als inclusie en empowerment centraal staan, moeten de boodschap van de actie visueel kracht bijzetten.
De campagne past in een reeks opvallende fondsenwervingsinitiatieven van Tosti Creative. Het bureau ontwikkelde eerder onder meer het Thuistoilet voor Hema, de Ter Apeltaart voor VluchtelingenWerk en de Changestation op Amsterdam Centraal tijdens Pride.
De eerste potten van De Zure Bom worden woensdag 11 maart vanaf 11.00 uur verkocht op de Albert Cuypmarkt in Amsterdam, waar ook Kesbeke en Van den Elzen aanwezig zijn om het initiatief toe te lichten. Iedere verkochte pot draagt bij aan medische hulp voor vrouwen die in conflictgebieden moeten bevallen.
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Aldi zet prijsstrategie kracht bij met nieuwe commercial
- Verrassingsconcert Kensington in Gall & Gall wegens WWD
- Douwe Egberts-waardepunten inwisselbaar bij Bruna
- Anke Keijsers (Heemskerk): 'Merken die op de juiste momenten...
- Zeeman kiest voor radicale eenvoud in nieuwe campagne
- Thuiswinkel.org helpt malafide webshops sneller offline te halen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- AzG en Kesbeke komen met ‘Zure Bom’09-03-2026
- Abercrombie & Fitch opent winkel in... 06-03-2026
- Verrassingsconcert Kensington in... 06-03-2026
- [marketeer 244] Tijno Verkerke -... 06-03-2026
- Douwe Egberts-waardepunten... 05-03-2026
- Nieuwe look voor Coca-Cola Zero... 04-03-2026
MarketingTribune Events
- 9apr 2026
Branded Content Event
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Rijd je merk naar de spotlight: activatie die jouw doelgroep niet mist
- Ontgrendel het brein: neuro-contextual ads die de aandacht grijpen
- Wil je PR met resultaat? Download dan Counter's PR Playbook
- B2B Ecommerce Compass 2026: Van digitale volwassenheid naar intelligente en agentic commerce
- De Gids voor AI klantenservice




