[column] Van reclamepraat naar creatorsmacht
![[column] Van reclamepraat naar creatorsmacht](/media/weblog/2026/03/column-van-reclamepraat-naar-creatorsmacht/paola-cassone-initiative-creators.jpg)
- Media
- 10 mrt 2026 @ 08:00
- Link
-
Paola Cassone
Head of Design
Initiative - Geen tag
- 10 mrt 2026 @ 08:00
- Paola Cassone
Het gebeurt me niet vaak dat ik dezelfde marketinggoeroe twee keer citeer, maar Fernando Fernandez, CEO van Unilever, lijkt een zwak te hebben voor prikkelende oneliners - en dat kan ik alleen maar waarderen.
Vorig jaar zette hij zichzelf al op de kaart met de gedurfde uitspraak ‘Tegenwoordig zijn merkboodschappen afkomstig van bedrijven automatisch verdacht’ en onlangs deed hij daar tijdens de Consumer Analyst Group of New York (CAGNY) nog een schepje bovenop: ‘De tijd van luie marketing, waarin een paar advertenties per jaar volstonden, is voorbij. Marketing wordt voortaan gedreven door een leger van influencers.’
Profeet van creatormarketing
Fernandez positioneert zich daarmee nadrukkelijk als profeet van creatormarketing. Volgens hem zal een social first strategie meer impact opleveren voor Unilever dan traditionele advertentiekanalen. Dat is volgens hem het tegenovergestelde van luie marketing. Ik begrijp zijn punt, al wringt de definitie, want wie ooit serieus met een social first aanpak heeft gewerkt, weet hoe intensief en tijdrovend het proces is en om constante alertheid vraagt. Dit is echter niet méér werk dan het bedenken en produceren van klassieke reclamecampagnes, maar wel een totaal andere discipline. Alsof je na decennia dagelijkse training als tennisser ineens professioneel moet gaan voetballen - en snel ook, want niemand kijkt nog naar tennis.
Controle overlaten aan een legioen creators
Voor veel marketeers voelt dat ongemakkelijk. Je bent gewend om elk frame, elk woord en elke komma maandenlang te polijsten met copywriters, artdirectors, fotografen en regisseurs. Alles onder controle. Alles zorgvuldig georkestreerd. En nu? Nu moet je een groot deel van die controle overlaten aan een legioen creators. Mensen die hun publiek hebben opgebouwd met content die soms briljant is, soms hilarisch en soms ronduit discutabel. Het idee alleen al bezorgt menig merkmanager lichte paniek.
Daar komt nog bij dat het niet eens meer om BN’ers gaat van wie je een zekere mate van professionaliteit kunt verwachten. De trend verschuift naar micro-influencers: buschauffeurs, pakketbezorgers, loodgieters. De NOS besteedde er onlangs aandacht aan met voorbeelden als chauffeur Thirza uit Leeuwarden (60.000 YouTube-volgers) en loodgieter Ram uit Arnhem (meer dan 550.000 TikTok-volgers).
Consumenten citeren zelden nog reclameslogans
Volgens Marthe Möller, universitair docent Entertainmentcommunicatie aan de Universiteit van Amsterdam, draait het om herkenning. Mensen zoeken verbinding met iemand die op hen lijkt. Niet langer met de onbereikbare beroemdheid, maar met iemand die hetzelfde werk doet, dezelfde drukte kent, dezelfde twijfels heeft. Authenticiteit wint het van aspiratie.
In onze eigen focusgroepen zien we dat al jaren terug. Consumenten citeren zelden nog reclameslogans, maar weten feilloos wat een bepaalde creator over een merk heeft gezegd. En dat oordeel weegt zwaarder dan wat het merk over zichzelf beweert.
‘Met een make-upartiest, een fotograaf en twee uur studiotijd kan ik er ook zo uitzien’, zei ooit een deelnemer over cosmeticareclames. ‘Maar ik wil weten hoe ik eruitzie als ik die producten in vijf minuten opdoe voordat ik naar mijn werk fiets.’ Precies dát laten creators zien.
‘Reclame is het zwakste touchpoint in de hele klantreis’
Fernandez heeft dus een punt. Niet alleen verliezen massamedia terrein als advertentiekanaal, ook de overtuigingskracht van reclame als vorm staat onder druk. De Australische marketinggoeroe Mark Ritson stelde het al eerder scherp: ‘Reclame is het zwakste touchpoint in de hele klantreis.’
Dat is logisch: een aanbeveling van een vriend is altijd krachtiger dan ‘wij van WC Eend’.
Tot voor kort kon reclame dat compenseren met massaal bereik, maar tegenwoordig weten creators op social media méér mensen te overtuigen dan veel traditionele campagnes. En hun impact is zichtbaar: producten vliegen de winkels uit zodra zij er aandacht aan besteden. Denk alleen al aan het explosieve succes van Dubai chocolade en Koreaanse noodles, die geen cent aan reclame hebben besteed.
Tijdperk van comfortabele controle is voorbij
Het wordt wennen voor merken die zijn grootgebracht met iconische reclamecampagnes. Maar zolang het publiek creators vertrouwt en volgt, hebben marketeers weinig keuze. Misschien is het geen tijdperk van luie marketing dat eindigt, maar een tijdperk van comfortabele controle. En dat is voor sommige merken misschien wel de grootste schok van allemaal.
-
Paola Cassone
- Werkt bij: Initiative
- Functie: Head of Design
- Website:http://www.initiative.nl/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Finalisten Ster Gouden Loeki 2025 bekend
- Ad Alliance breidt Total Video-strategie uit met Samsung TV Plus
- Voetbaliconen doorbreken taboe mentale gezondheid
- TV-markt krimpt, online groeit
- Lonely Planet lanceert next-gen reisapp met AI en tripplanner
- Hockeyinternationals starten podcast Helemaal Goed Joh
Laatste Nieuws
- FAST-kanalen winnen terrein op... 10-03-2026
- Nieuw: topics tegen 'brainrot'09-03-2026
- Hockeyinternationals starten podcast... 05-03-2026
- Lonely Planet lanceert next-gen... 05-03-2026
- TV-markt krimpt, online groeit03-03-2026
- Voetbaliconen doorbreken taboe... 02-03-2026
MarketingTribune Events
- 9apr 2026
Branded Content Event
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Rijd je merk naar de spotlight: activatie die jouw doelgroep niet mist
- Ontgrendel het brein: neuro-contextual ads die de aandacht grijpen
- Wil je PR met resultaat? Download dan Counter's PR Playbook
- B2B Ecommerce Compass 2026: Van digitale volwassenheid naar intelligente en agentic commerce
- De Gids voor AI klantenservice

