TUI introduceert Lena, de AI Explorer
- Online
- 9 jan 2025 @ 14:45
- Link
-
Sjaak Hoogkamer
redacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 9 jan 2025 @ 14:45
- Sjaak Hoogkamer
Reisorganisatie TUI lanceert Lena, een AI explorer. Lena voegt zich bij het bestaande team van TUI influencers en contentcreators en biedt een virtuele benadering van reiservaringen.
Met deze toepassing van artificial intelligence kan TUI naar eigen zeggen ‘vakantiegangers sneller, actueler en relevanter informeren.’ Lena gaat het publiek inspireren met haar beelden van reisbestemmingen die voortaan op de social media kanalen en het TUI blog te zien zijn.
Een testpanel van 2000 respondenten heeft uit vijf profielen gekozen voor Lena als AI Explorer. De ondervraagden omarmden de mogelijkheden die Lena hen kan bieden. Wel werd duidelijk gesteld dat transparantie een voorwaarde is, Lena moet duidelijk aangeven dat zij AI is. Vanzelfsprekend gaat ze dit aangeven bij al haar posts en blogs.

‘Lena vervangt geen van onze huidige influencers, maar vormt een waardevolle aanvulling op ons team,’ zegt Roosmarijn Quartier, director Marketing & Distribution Support TUI. ‘Met Lena kunnen we onze klanten nog sneller en duidelijker inspireren en informeren over de mooiste reisbestemmingen. Haar vermogen om snel ter plaatse te zijn en gebruik te maken van echte beelden, biedt mooie kansen,’ vult Ana Henriques, Head of Marketing Communications TUI aan.
Lena is tot leven gebracht door contentbureau Trojan Monkeys, dat verantwoordelijk is voor zowel de ontwikkeling als de productie van deze unieke AI Explorer. ‘Door AI zoals Lena, te omarmen, kunnen merken sneller inspelen op de wensen van hun klanten maar hen ook betrekken. Dat is naast een technologische innovatie ook een verschuiving naar een meer dynamische klantbeleving,’ aldus Auke van Rossum van Trojan Monkeys.
Lena’s avonturen zijn te volgen op de social media kanalen van TUI: Instagram, Facebook en het TUI blog: https://www.tui.nl/smile/blog/lena-ai-explorer/
-
Sjaak Hoogkamer
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Hoe Moneybird emotie boven product kiest in nieuwe campagne...
- AH wint Greatest TikTok tijdens Ad Awards
- Just speelt in op jongerencultuur met campagne ‘moetje of wilje’
- Waarom e-mailmarketing nog steeds de basis is van digitale...
- [column] Marketingfacts Focus #10
- [onderzoek] Ruim helft jongeren herkent AI-content moeilijk
Laatste Nieuws
- KPN introduceert App de Sint AI... 21-11-2025
- Petersen presenteert boek... 20-11-2025
- MondoMarketing bekroond tot beste... 19-11-2025
- AH wint Greatest TikTok tijdens Ad... 19-11-2025
- Identity Games kiest voor speelse... 18-11-2025
- [onderzoek] Ruim helft jongeren... 17-11-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Waarom de échte strijd nog steeds op de winkelvloer wordt gewonnen
- Klaar voor Black Friday?
- De Future Shopper 2025 report: de belangrijkste shoppertrends die jij moet weten
- Van 'one sizes fits all' naar hyperpersonalisatie in e-mail
- Ben jij klaar voor Wero? De nieuwe Europese betaalmethode komt eraan
- The State of AI in Customer Experience 2025

