Samsung lanceert TikTok-activatiecampagne buiten TikTok

- Algemeen
- 10 apr 2024 @ 10:23
- Link
-
Michiel van Zaane
Allround Redacteur
BBP Media - Geen tag
- 10 apr 2024 @ 10:23
- Michiel van Zaane
Samsung lanceert een Tiktok Out of Phone-activatiecampagne, waarmee het bedrijf een brug slaat tussen de onlinewereld van TikTok-influencers en de out-of-home-wereld.
De campagne, die twee weken geleden in de Benelux van start ging, toont speciaal voor TikTok gecreëerde video’s op drukbezochte locaties door heel Nederland, België en Luxemburg – van schermen in treinstations en winkelcentra tot aan enorme billboards in grote steden als Amsterdam, Rotterdam, Brussel en Antwerpen. Eerder startte Samsung al een augmented reality-campagne in een tramhalte in Brussel.
‘We werken voor deze campagne met bekende TikTok-influencers die de taal van TikTok vloeiend spreken,’ zegt Luke van Veen, Head of Paid & Social Media bij Samsung Benelux. ‘Met influencer-content spreken we een jongere doelgroep aan en met deze campagne bereiken we hen ook buitenshuis met herkenbare content.’ Voor de Out of Phone-campagne werkt Samsung samen met lokale content creators. In Nederland is dat de bekende YouTube- en TikTok-influencer Kes en in België en Luxemburg is dat TikTok-tweeling Ange Twins.
In de campagne worden verschillende USP’s van de Galaxy S24 smartphone belicht in een voor TikTokkers vertrouwd format. Samsung erkent het belang van influencercontent om zijn doelgroep te bereiken en zet nu voor het eerst deze user-generated content in op (D)OOH schermen.
‘Met 'Out of Phone' brengen we TikTok van onze handen naar het dagelijks leven. Van reclameborden tot restaurants, tankstations tot luchthavens, we zijn op een missie om onze gemeenschap ook buiten onze app de vreugde, entertainment en creativiteit van TikTok te laten ervaren. Ik hou van de manier waarop we binnen het partnership met Samsung altijd de status quo uitdagen, vastgeroeste mediaprincipes ter discussie stellen en het voortouw nemen met marketinginnovatie’ zegt Bastian Verhulst, Country Manager Global Business Solutions TikTok.
Om de impact van deze vorm van activatie te meten, voert Samsung een Brand Lift Study uit om inzicht te krijgen in de effecten op merkbewustzijn en aankoopbereidheid. ‘We zijn het eerste merk binnen Europa dat deze manier van activeren inzet,” zegt Van Veen. “We zijn dan ook heel benieuwd naar wat het ons gaat brengen. Het is toch fantastisch dat je dankzij innovatieve platformen als TikTok dit soort grensverleggende tools tot je beschikking hebt? De mogelijkheden zijn eindeloos.’
-
Michiel van Zaane
- Werkt Bij: BBP Media
- Functie: Allround Redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Dozijn nieuwe trends volgens Lidewij Edelkoort
- Hema ziet grote kansen in retailmedia: 'We staan pas aan het...
- Retailmedia: 'Stel de klantreis open voor adverteerders'
- Shortlist SAN ABC Accenten 2024 bekend
- Creativiteit onder druk door zwakke inzichten
- Vrije Academie opent Wunderkammer met Darwin, Sinke & Van...
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
MarketingTribune Events
- 15mei 2025
Retail Media Day
- 12jun 2025
NIMA Marketing Day
De nieuwste selectie whitepapers
- Qualifio marketingkalender 2025
- Bereik je klant via WhatsApp - nog vóór ze jou nodig hebben
- Building a Data Platform for Analytics & Activation
- 40 pagina's vol online groeikracht
- Alles wat je moet weten over Distributed Order Management