Oom vernieuwt merk en website

Oom vernieuwt merk en website
  • Design
  • 24 apr 2026 @ 08:37
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Oom Verzekeringen heeft een vernieuwde merkidentiteit en website gelanceerd. Met de herpositionering wil de verzekeraar klanten sneller en gerichter ondersteunen bij bijzondere verzekeringsvragen en tegelijk een toekomstbestendig digitaal platform neerzetten.

De nieuwe website vormt een belangrijk onderdeel van de aangescherpte merkidentiteit. Oom positioneert zich nadrukkelijker als verzekeraar voor mensen die een nieuw hoofdstuk beginnen, een bijzonder avontuur aangaan of al langer hun eigen pad volgen. De belofte: zekerheid bieden aan klanten die grenzen willen verleggen.

Volgens Oom is de online ervaring overzichtelijker en gebruiksvriendelijker gemaakt. De navigatie sluit beter aan op de manier waarop klanten zich oriënteren en hun verzekeringsvragen formuleren. Ook is de website technisch vernieuwd en is de content aangescherpt, zodat bezoekers informatie sneller kunnen vinden. Daarmee moet het platform beter kunnen meebewegen met toekomstige klantbehoeften en digitale ontwikkelingen. ‘Met onze nieuwe merkidentiteit laten we zien wie we zijn: een verzekeraar die durft te vernieuwen’, zegt Edwin Kreikamp, algemeen directeur van Oom Verzekeringen. ‘De nieuwe merkidentiteit en website helpen ons om klanten nog beter te kunnen begeleiden bij unieke risico’s, zodat zij met vertrouwen hun plannen en dromen kunnen realiseren.’

Naast de website introduceert het bedrijf ook een nieuw logo en een vernieuwde huisstijl. De visuele identiteit, ontwikkeld in samenwerking met agency Norday, bestaat uit een kleurenpalet met aubergine- en groentinten en een opvallend knalroze accent. Ook typografie, beeldtaal en vormgeving zijn vernieuwd. De dubbele O’s in het logo zijn behouden als verwijzing naar de historie van Oom, dat al ruim 85 jaar actief is. De nieuwe identiteit wordt doorgevoerd in alle communicatie-uitingen van de verzekeraar.

Bekijk hieronder de merkintroductievideo:



Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/design biedt marketeers, communicatieprofessionals en designers nieuws, informatie en praktijkverhalen over en visies op design in het algemeen, maar richt zich met name op packaging-, corporate-, online- en product design.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken