Ed Stibbe lanceert Why winners take it all

- Algemeen
- 27 okt 2020 @ 08:18
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - StrategieKennissessieMarketing
- 27 okt 2020 @ 08:18
- Peter van Woensel Kooy
Sturen op merkvoorkeur vergroot je marktaandeel. Tenminste, als je luistert naar wat klanten écht willen. Hoe dat werkt, legt reclameman Ed Stibbe uit in zijn boekdebuut 'Why winners give it all'.
Uitdagende marktomstandigheden, keiharde concurrentie en eindeloos veel variabelen waar je op moet sturen maken het steeds complexer om een succesvolle groei- of herstelstrategie te ontwikkelen, stelt Stibbe. 'En daar komt merkvoorkeur om de hoek kijken. Want merkvoorkeur is de enige marketing-KPI waarvan wetenschappelijk bewezen is dat het een oorzakelijk verband heeft met marktaandeel. Coolblue, Nike en Ikea zijn klinkende voorbeelden van bedrijven die als geen ander weten dat het werkt: bouwen aan merkvoorkeur. Ze ontwikkelen specifieke proposities geïnspireerd op de voorkeuren van verschillende klanttypen. Zo bouwt Ikea bijvoorbeeld city-stores voor millennials zonder auto en heeft Nike, speciaal voor de budget georiënteerde Nike-fan, grote winkels op de bekende outletcenters geopend.'
Waardevolle relatie
In Why winners give it all illustreert Stibbe aan de hand van talloze inspirerende voorbeelden uit de praktijk hoe de waardevolle relatie tussen merkvoorkeur en marktaandeel precies in elkaar zit. Hij introduceert het door hemzelf ontwikkelde merkvoorkeur canvas en laat zien hoe je dit gebruikt om nieuwe creatieve marketingideeën te ontwikkelen. Met als resultaat: een sterker merk, winnende waardeproposities en een beter presterende klantreis.
Goede achtergrond
MarketingTribune-columnist Ed Stibbe is een zeer ervaren merkdeskundige. In de rol van adviseur, ceo en ondernemer bij internationale, toonaangevende creatieve bureaus adviseerde hij meer dan 100 organisaties in binnen en buitenland. Van multinational tot startup. Van de publieke sector tot business to business. Ed is opgeleid als bedrijfskundige, is Register Marketeer en mede-grondlegger van het 'Brand Preference denken' in Nederland. De organisaties en bureaus waaraan hij leiding mocht geven wonnen meer dan 150 internationale marketing- en reclameprijzen. Zijn bedrijf heet tegenwoordig ES+(company). Een aardige aanbeveling om dit prettig vormgegeven boek te kopen en te gaan lezen.
(PvWK)
(PvWK)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
- luisteren
- Ed Stibbe
- ES+(company)
- klanten
- marketingstrategie
- reclameman
- merkvoorkeur
- Ikea
- Nike
- Coolblue
- hoe dat werkt
- AP lintas
- boekdebuut
- Why winners give it all
- merk
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Mijn Marketing: Marleen Smit van Het Scheepvaartmuseum
- Ryanair past groene claims op website aan
- Marcel Baas afdelingshoofd Communicatie NVWA
- DOSSIER BELOFTE EN BEWIJS De waarheid en niets meer dan de...
- DOSSIER BELOFTE EN BEWIJS Maron Busnel van Hyundai
- [branded content] Dit is waarom ook jouw bedrijf een...
Word abonnee en ontvang:
- ✔ 20 keer per jaar MarketingTribune Magazine
- ✔ Korting tot wel €100,- op events
MarketingTribune Events
- 23mrt 2023
Shopping Awards
- 16mei 2023
Branded Content Event
- 15jun 2023
NIMA Marketing Day