Designen voor een coronaproof toekomst
- Design
- 16 jul 2020 @ 11:04
- Link
-
Nanny Kuilboer
Redacteur
BBP Media - MarketingTribune - MaatschappijPrintProductdesign
- 16 jul 2020 @ 11:04
- Nanny Kuilboer
Mondkapjes oké, maar wat raken we allemaal wel niet aan qua oppervlakten waarop het coronavirus welig tiert?
Uit onderzoek blijkt dat virussen 9 dagen kunnen overleven op plekken die niet goed gedesinfecteerd worden, met alle gevolgen van dien. Een aantal designers houdt zich nu bezig met het redesignen van oppervlaktes die we allemaal dagelijks aanraken en deze te veranderen in virusdodende materialen, meldt Design Week. Dit zodat we niet meer bang hoeven te zijn voor deurklinken, kranen en gedeelde werkplekken op kantoor.
Natuurlijk is dit allereerst een wetenschappelijke uitdaging, zegt Design Week, maar het platform ziet ook mogelijkheden voor designoplossingen.
Antibacteriële druktechnologie
De Britse drukkerij Bodee startte de ontwikkeling voor een antibacteriële druktechnologie per toeval al in november 2019. Aanleiding was een plakkerige menukaart in een hamburgerrestaurant, aldus Pauline Sharratt van Bodee tegen Design Week: ‘Die menukaart bracht ons op het idee een antibacteriële technologie te integreren in het drukproces.’ De coronacrisis bracht het proces in een stroomversnelling.
Volgens Sharratt zijn antibacteriële druktechnieken een belangrijk stuk van de puzzel om te leven ten tijde van corona, maar ook voor erna.
Antibacteriële oppervlakten zijn niet nieuw, maar de meeste zijn niet coronaproof in contact met water of zelfs zweet. De techniek van Bodee is dat echter wel.
Antibacteriële meubels
Het Franse Serge Ferrari focust op antibacteriële meubels. Sébastien Baril van Serge Ferrari vertelt Design Week over de ‘flexibele membranen’ die zijn bedrijf produceert. Sinds de uitbraak van de coronapandemie houdt Serge Ferrari zich bezig met de ontwikkeling van een antiviraal membraan met zilverdeeltjes dat na 15 minuten 95% van het virus doodt en na een uur 99,5%.
Lees het hele artikel op Design Week. Beeld bij dit artikel met dank aan Bodee en Serge Ferrari.
-
Nanny Kuilboer
- Werkt bij: BBP Media - MarketingTribune
- Functie: Redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- New Dutch Wave organiseert tour naar... 19-03-2025
MarketingTribune Events
- 8apr 2025
Branded Content Event
- 15mei 2025
Retail Media Day
- 12jun 2025
NIMA Marketing Day
De nieuwste selectie whitepapers
- Een zorgvuldige en veilige inzet van AI
- COMMIT Health Club: 4x meer leads tegen lagere kosten
- Congreshacks: maak je event onvergetelijk
- Privacybewuste consumenten: hoogopgeleid, kapitaalkrachtig en onbereikbaar?
- Ensuring Exceptional Experiences in the Digital Contact Center