Ambassadors lanceert Mosa voor AI-contentproductie.

- Online
- 19 jun 2026 @ 16:00
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - Geen tag
- 19 jun 2026 @ 16:00
- Peter van Woensel Kooy
Ambassadors, het creative technology-bedrijf achter Cube en Vocoda, presenteert Mosa: een visueel AI-workflowplatform voor creatieve teams en marketeers die op grote schaal content ontwikkelen.
Kunstmatige intelligentie heeft de productie van content aanzienlijk versneld. Tegelijkertijd neemt de complexiteit toe wanneer organisaties campagnes uitrollen over meerdere kanalen, doelgroepen en markten. Versnipperde tools, losse prompts en handmatige overdrachten maken het lastig om processen overzichtelijk te houden en content consistent op te schalen.
Mosa brengt AI, data en productieprocessen samen in één visuele werkomgeving. Daardoor kunnen teams contentworkflows eenvoudiger opzetten, automatiseren en uitbreiden, terwijl zij controle houden over kwaliteit, merkconsistentie en output.
Een voorbeeld: waar een campagne normaal gesproken handmatig moet worden vertaald en aangepast voor verschillende landen, kan een team in Mosa één workflow bouwen. Het platform haalt vervolgens automatisch de kernboodschap uit de campagne, genereert lokale teksten en beelden met behulp van passende AI-modellen, controleert de content aan de hand van merkrichtlijnen en levert vervolgens in één keer grote aantallen kant-en-klare uitingen op.
Mosa is ontwikkeld binnen Ambassadors, dat al jarenlang actief is op het snijvlak van film, animatie, design, muziek en technologie. Wat begon als een oplossing voor interne productie-uitdagingen, groeide uit tot een platform dat inmiddels een belangrijke rol speelt binnen de dagelijkse werkzaamheden van het bedrijf. Een talk over Mosa en een uitgebreide demo was te horemn resp. zien op de j.l. Nima Marketing Day in de Fabrique. Bekijk [hier] de demofilm.
'Bij Ambassadors zien we hoe snel creatieve productie ingewikkeld wordt wanneer content over meerdere kanalen en markten moet worden opgeschaald', zegt Diederik Veelo, CIO van Ambassadors. 'We ontwikkelden Mosa aanvankelijk om die uitdaging binnen onze eigen organisatie op te lossen. Al snel merkten we dat veel andere teams tegen dezelfde problemen aanlopen. Dat inzicht vormde de basis voor de ontwikkeling van Mosa als zelfstandig product.'
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Ambassadors lanceert Mosa voor... 19-06-2026
- Digitale bureaus groeien, marges... 19-06-2026
- Inholland verviervoudigt bereik met... 18-06-2026
- BikeTotaal start social mini-soap16-06-2026
- KLM test Sponsored Snaps in Nederland10-06-2026
- Bar-le-Duc geeft jong talent podium04-06-2026
MarketingTribune Events
- 16jul 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

