GrandOptical lanceert ‘Zie het verschil’

GrandOptical lanceert ‘Zie het verschil’
  • Bureaus
  • 16 jun 2026 @ 08:38
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

GrandOptical introduceert vandaag zijn nieuwe merkplatform en campagne ‘Zie het verschil’. Met de campagne, ontwikkeld door Havas Lemz, wil de opticien zijn positie in Nederland versterken als premium speler op het gebied van designermerken, innovatie en hoogwaardige oogzorg.

De introductie markeert een volgende stap in de opbouw van de merkbekendheid van GrandOptical, dat sinds 2023 actief is op de Nederlandse markt. Het merk heeft zijn oorsprong in Frankrijk, waar het al meer dan dertig jaar actief is, en telt inmiddels 77 winkels verspreid over Nederland.

Met Zie het verschil brengt GrandOptical zijn merkbelofte terug tot een compacte boodschap. De campagne moet consumenten uitnodigen om zelf het verschil te ervaren tussen reguliere optiek en een aanpak waarin persoonlijke aandacht, deskundige oogzorg, technologie en een premium assortiment samenkomen. Daarmee positioneert het merk zich nadrukkelijk binnen het hogere segment van de optiekmarkt.

Bekijk hieronder de campagnevideo:



Creatief vertrekt de campagne vanuit het inzicht dat een bril kiezen meer is dan een functionele aankoop. Het moment waarop iemand een bril kiest, raakt volgens GrandOptical aan stijl, identiteit en zelfvertrouwen. Daarom staat in de campagne niet de bril centraal, maar de persoon die hem draagt.

Visueel worden mensen uitgelicht door een spotlight met een subtiele groengele rand, geïnspireerd op de iconische ‘O’ uit het GrandOptical-logo. Dat licht verwijst niet alleen naar beter zicht, maar ook naar het gevoel gezien te worden. De campagne laat daarmee zien hoe een bril invloed kan hebben op hoe iemand zichzelf ziet én hoe anderen naar die persoon kijken.

Zie het verschil wordt de komende periode uitgerold via diverse online en offlinekanalen. De campagne zal onder meer zichtbaar zijn in merkcommunicatie en winkeluitingen van GrandOptical.

Credits
Klant: GrandOptical – EssilorLuxottica
Bureau: Havas Lemz
Director - Philip de Iongh
Executive Producer - Karlijn Paardekoper
Producer - Robert Nan
Productie Manager - Isis Nieuwendijk
DOP - Robbie van Brussel
Fotografie - Jaap Beyleveld
Offline Edit - Erik ten Brink
Online edit - Philip Post Production
Grading - Ruben Labree
Muziek en geluidstudio -  Marcus Gehring
Voice-over - Post Office

Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/bureaus biedt nieuws, achtergronden en analyses over alle actuele ontwikkelingen binnen het reclamevak en de media (off- en online) die daarin worden ontwikkeld.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken