Staatsloterij naamgever Hoofdklasse Hockey

- Sponsoring
- 22 mei 2026 @ 12:48
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 22 mei 2026 @ 12:48
- Kel Koenen
Staatsloterij wordt de komende twee seizoenen naamgevend hoofdsponsor van de Hoofdklasse Hockey Dames en Heren. Daarmee krijgen de hoogste Nederlandse hockeycompetities tot aan de Olympische Spelen van 2028 de naam Staatsloterij Hoofdklasse. Het merk volgt Tulp Keukens op, dat zes seizoenen lang als naamgever verbonden was aan het Nederlandse tophockey.
Met het nieuwe partnership wil Staatsloterij zijn positie binnen de Nederlandse sport verder versterken. De Hoofdklasse Hockey geldt als internationaal toonaangevende competitie, waarin topspelers strijden om de landstitel en talent zich kan ontwikkelen richting Europees clubhockey, EK’s, WK’s en de Olympische Spelen. Staatsloterij was sinds seizoen 2025/2026 al officieel partner van de Hoofdklasse Hockey en is daarnaast hoofdsponsor van TeamNL.
Volgens Rob Almering, directeur van de Hoofdklasse Hockey CV, sluit de komst van Staatsloterij aan bij de ambities van de competitie. ‘Met Staatsloterij verwelkomen wij niet alleen opnieuw een sterke naamgevende partner, maar vooral een organisatie die het belang van sport en maatschappelijke impact nadrukkelijk onderschrijft. Samen zetten wij ons de komende jaren in voor verdere groei, verbinding en de ontwikkeling van een duurzaam model voor tophockey.’
Tulp Keukens blijft na het aflopen van het naamgevende sponsorschap als officieel partner betrokken bij de Hoofdklasse Hockey. Almering spreekt zijn waardering uit voor de langdurige samenwerking: ‘Wij zijn dan ook verheugd dat ze als officieel partner verbonden blijven aan de Hoofdklasse Hockey.’
Michael Kastelijns, managing director loterijen van Nederlandse Loterij, waar Staatsloterij onderdeel van is, noemt de samenwerking een logische stap. ‘Onze opbrengst komt ten goede aan de Nederlandse sport en als hoofdsponsor van TeamNL zijn we al nauw betrokken bij talent en topsport in oranje. We kijken ernaar uit om nu ook samen met de hoofdklasseclubs de hockeysport verder te versterken.’
Ook de KNHB is betrokken bij de totstandkoming van de overeenkomst. ‘Wij zijn verheugd met de versterking van de positie van Staatsloterij in de hockeysport via het naamgevende partnership van onze mooie hoofdklassecompetitie’, zegt Erik Gerritsen, algemeen directeur KNHB.
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Blauw neemt belang in SponsWatch08-06-2026
- Heineken maakt solostoel sociaal02-06-2026
- Rabobank start Rabo... 26-05-2026
- Staatsloterij naamgever Hoofdklasse... 22-05-2026
- Energiedirect neemt afscheid van PSV... 15-05-2026
MarketingTribune Events
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
- 16jun 2026
Twinkle Topics
- 16jul 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

