Staatsloterij naamgever Hoofdklasse Hockey

Staatsloterij naamgever Hoofdklasse Hockey
  • Sponsoring
  • 22 mei 2026 @ 12:48
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Staatsloterij wordt de komende twee seizoenen naamgevend hoofdsponsor van de Hoofdklasse Hockey Dames en Heren. Daarmee krijgen de hoogste Nederlandse hockeycompetities tot aan de Olympische Spelen van 2028 de naam Staatsloterij Hoofdklasse. Het merk volgt Tulp Keukens op, dat zes seizoenen lang als naamgever verbonden was aan het Nederlandse tophockey.

Met het nieuwe partnership wil Staatsloterij zijn positie binnen de Nederlandse sport verder versterken. De Hoofdklasse Hockey geldt als internationaal toonaangevende competitie, waarin topspelers strijden om de landstitel en talent zich kan ontwikkelen richting Europees clubhockey, EK’s, WK’s en de Olympische Spelen. Staatsloterij was sinds seizoen 2025/2026 al officieel partner van de Hoofdklasse Hockey en is daarnaast hoofdsponsor van TeamNL.

Volgens Rob Almering, directeur van de Hoofdklasse Hockey CV, sluit de komst van Staatsloterij aan bij de ambities van de competitie. ‘Met Staatsloterij verwelkomen wij niet alleen opnieuw een sterke naamgevende partner, maar vooral een organisatie die het belang van sport en maatschappelijke impact nadrukkelijk onderschrijft. Samen zetten wij ons de komende jaren in voor verdere groei, verbinding en de ontwikkeling van een duurzaam model voor tophockey.’

Tulp Keukens blijft na het aflopen van het naamgevende sponsorschap als officieel partner betrokken bij de Hoofdklasse Hockey. Almering spreekt zijn waardering uit voor de langdurige samenwerking: ‘Wij zijn dan ook verheugd dat ze als officieel partner verbonden blijven aan de Hoofdklasse Hockey.’

Michael Kastelijns, managing director loterijen van Nederlandse Loterij, waar Staatsloterij onderdeel van is, noemt de samenwerking een logische stap. ‘Onze opbrengst komt ten goede aan de Nederlandse sport en als hoofdsponsor van TeamNL zijn we al nauw betrokken bij talent en topsport in oranje. We kijken ernaar uit om nu ook samen met de hoofdklasseclubs de hockeysport verder te versterken.’

Ook de KNHB is betrokken bij de totstandkoming van de overeenkomst. ‘Wij zijn verheugd met de versterking van de positie van Staatsloterij in de hockeysport via het naamgevende partnership van onze mooie hoofdklassecompetitie’, zegt Erik Gerritsen, algemeen directeur KNHB.

Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert


  • MarketingTribune.nl/sponsoring biedt essentiële achtergrondinformatie over de Nederlandse sponsorindustrie. Voor decisionmakers, zowel in het bedrijfsleven als bij organisaties op sport, cultureel, entertainment, media en maatschappelijk gebied.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken