Meerlanden kiest AI-video voor GFTe-campagne

- Bureaus
- 15 jun 2026 @ 09:18
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 15 jun 2026 @ 09:18
- Kel Koenen
Afvalverwerker Meerlanden heeft voor twee publiekscampagnes rond GFTe bewust gekozen voor volledig met AI gemaakte video’s. Videoproductiebedrijf Videobrouwerij uit Haarlem ontwikkelde in totaal vier video’s, inclusief beeld en voice-over, onder de slogan ‘GFTe, daar kun je wat mee’.
De eerste campagne werd gemaakt voor de Landelijke Compostdag van 28 maart. In de video werden inwoners opgeroepen om gratis compost te komen scheppen, gemaakt van hun eigen groente-, fruit- en tuinafval en etensresten. De beelden laten zien hoe etensresten geleidelijk veranderen in donkere, voedzame compost. De productie kwam tot stand zonder filmploeg, acteurs of ingesproken stem; ook de mannelijke voice-over is met AI gegenereerd.
Na deze eerste video vroeg Meerlanden om drie extra AI-video’s, gericht op het beter scheiden van GFTe. De video’s spelen zich af in herkenbare Nederlandse keukens, telkens met een ander huishouden. Een terugkerend element is een hand die uit de restafvalbak verschijnt en de hoofdpersoon vriendelijk naar de GFTe-bak wijst.
Bekijk hieronder één van de video's:
Volgens Mieke Hidding, senior communicatieadviseur gemeenten bij Meerlanden, blijft betere afvalscheiding nodig. ‘Nu belandt 30 tot 40 procent van het GFTe nog in het restafval. Dat is zonde, want dan kunnen we er niets anders meer van maken.’
De online campagne liep drie weken. De drie video’s over het scheiden van GFTe waren samen goed voor ruim 122.000 views en 2.400 clicks. De video met een sportieve man en eierschillen bleek het populairst.
Voor publieke voorlichting is de inzet van AI-video opvallend, omdat de aanpak de kosten en productietijd verlaagt. Daarmee kan videocommunicatie ook voor organisaties met kleinere budgetten vaker worden ingezet. ‘Een publieke boodschap moet je vaak herhalen, en dan telt elke euro’, zegt Ben Balvers, oprichter van Videobrouwerij. ‘Met AI konden we vier video’s maken voor de prijs van wat vroeger een enkele productie kostte. Dat Meerlanden na de eerste video meteen drie nieuwe liet maken, zegt genoeg over wat het oplevert.’
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Artis brengt vernieuwd Aquarium... 18-06-2026
- Odido lanceert Startphone voor... 17-06-2026
- Adnight lanceert dagconferentie in... 17-06-2026
- Aldi scoort beste WK-reclame ooit16-06-2026
- Buutvrij kiest voor live merkbeleving16-06-2026
- GrandOptical lanceert ‘Zie het... 16-06-2026
MarketingTribune Events
- 16jul 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

