Omzet Sanoma Nederland daalt 4 procent
- 1 mei 2014 @ 10:04
- Redactie Media
Het ging al niet goed met Sanoma Nederland, maar het eerste kwartaal van 2014 zal het mediaconcern nog somberder hebben gestemd: de eerste drie maanden van het jaar daalde de omzet met 4,1%, met name door lagere inkomsten uit advertenties. In de tijdschriftentak daalde de omzet zelfs met 10%.
Deze cijfers volgen op de megalomane reorganisatie die Sanoma in het najaar van 2013 doorvoerde. Daarbij werden 500 fte's boventallig verklaard en kamen 32 titels in de etalage te staan. Veel van die titels zijn nog altijd niet verkocht, ondanks dat de door Sanoma zelf gestelde deadline inmiddels is verstreken.
Naast de donkergrijze wolken boven de tijdschriftendivisie komt er voorzichtig wat zonneschijn te voorschijn bij de tv-tak. Die draaide een beter kwartaal omdat het bedrijf de kosten terugschroefde en de advertentiemarkt hier wel licht aantrok. Online advertenties leverden 7% meer op dan een jaar geleden, maar dat mag ook wel: digitaal is de primaire focus van Sanoma geworden.
Van de 2251 fulltime banen in Nederland waren er, als gevolg van de reorganisatie, aan het einde van maart nog 2118 over. Nog lang niet het streefgetal dus. Tijdens de presentatie van de kwartaalcijfers omschreef Sanoma de huidige reorganisatie woensdag als 'harde maatregelen maar noodzakelijk in dit snel veranderend medialandschap'.
De totale omzet van Sanoma, dat in tien landen actief is, daalde met 6,9% naar 438 miljoen euro. Voor aftrek van belastingen hield Sanoma ruim 162 miljoen euro over door de besparingen.
De reorganisatie heeft ook veel prominente medewerkers doen vertrekken bij Sanoma Nederland. Sommmigen gedwongen, anderen zochten zelf hun heil elders. Deze week werd het vertrek van Chief Commercial Officer Marc Stubbé en Grazia-hoofdredacteur Hilmar Mulder bekend.
MarketingTribune heeft de uittocht van kopstukken op een rij gezet.
-
Redactie Media
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/media/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- De Speld lanceert eigen papieren krant03-07-2026
- 40% jongeren: 'Social media had... 02-07-2026
- Mercurs 2026 komen er aan01-07-2026
- Substack introduceert lokale... 01-07-2026
- Mediahuis breidt e-commerce uit24-06-2026
- Iconische goal Pelé gereconstrueerd... 23-06-2026
MarketingTribune Events
- 28sep 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

