Unilever neemt Vegetarische Slager over

  • Food-en-retail
  • 19 dec 2018 @ 11:55
  • Link
  • Peter van Woensel Kooy
    Peter van Woensel Kooy

    senior redacteur, merk-expert
    MarketingTribune
  • FoodMarketing

De Vegetarische Slager wordt overgenomen door Unilever. Oprichter Jaap Korteweg blijft betrokken bij het merk. De overname werd voorspeld in MT-rubriek Jongereniconen, waarvan de nieuwe editie morgenochtend online verschijnt.

Eerder sprak de MarketingTribune-redactie Jaap Korteweg, oprichter De Vegetarische Slager en bekend door de succesvolle marketing van dit duurzame merk. Intussen wordt zijn productie flink uitgebreid, worden vleesvervangers ook door het Voedingscentrum en WHO gepromoot en wist Korteweg voor steeds lekkerder smaken te zorgen.  'Ik verwacht dat de markt binnen tien jaar gekanteld is.’ Lees hier het complete interview met Korteweg.

Tien keer zo groot
De Vegetarische Slager zegt dat de overname past bij zijn ambitie om de grootste 'slager' ter wereld te worden. Op dit moment worden de producten van het merk in 17 landen verkocht, terwijl Unilever in 170 landen actief is. Volgens Unilever past de aankoop bij het plan om meer plantaardige voedingsmiddelen aan haar portfolio toe te voegen. Korteweg vertelt vandaag op Nu.nl dat er meer gegadigden waren. 'Puur financieel gezien hadden we misschien beter voor een andere aanbieding kunnen gaan, maar we hebben voor Unilever gekozen voor de grootst mogelijke groei', zegt Korteweg, 'We willen over een paar jaar tien keer zo groot zijn in plaats van vijf keer zo groot.'
(PvWK, bronnen: MarketingTribune, ANP en nu.nl)



 

Peter van Woensel Kooy

Laatste reacties

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events

Partners:

Brand Builders
ChannelUp
Young Perfect

  • MarketingTribune.nl/food-en-retail is het toonaangevende informatieplatform voor en over retail in Nederland. Nieuws, meningen, achtergronden, trends op het gebied van detailhandel en e-commerce? Geen professional in retail kan zonder.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken