Knorr koppelt singles via kookskills

Knorr koppelt singles via kookskills
  • Food-en-retail
  • 4 mrt 2026 @ 12:28
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Knorr speelt in op swipe-moeheid onder jonge singles met de internationale campagne #ServingSingles. De campagne draait het principe van online daten om: vrienden nomineren hun single vrienden die kunnen koken, zodat zij via social media én real-life events nieuwe romantische connecties kunnen leggen. Daarmee positioneert het merk koken opnieuw als aantrekkelijk karaktertrek.

In een tijd waarin datingapps het liefdesleven domineren, signaleerde Knorr een groeiende frustratie onder jonge gebruikers. Uit onderzoek dat het merk liet uitvoeren blijkt dat singles gemiddeld 156 uur per jaar op datingapps doorbrengen, terwijl dat slechts tot zes daadwerkelijke connecties leidt. Tegelijkertijd geeft bijna twee derde (64%) aan open te staan voor een romantische aanbeveling van vrienden. Met #ServingSingles speelt Knorr in op die ontwikkeling door de bestaande social-trend #DateMyFriend te omarmen. Vrienden nomineren via social media hun single vrienden die goed kunnen koken. Het idee daarachter: kookvaardigheid is een aantrekkelijke ‘green flag’ in de datingwereld.

‘De datingwereld zit vol met eindeloos swipen en monotone interacties’, zegt Carlos Andrés Rodríguez, Executive Creative Director bij MullenLowe. ‘Onze uitdaging was om daar iets tegenover te zetten dat echt en menselijk voelt. #ServingSingles laat zien dat koken een aantrekkelijke kwaliteit is die juist in de keuken tot zijn recht komt.’ De campagne bouwt voort op de eerder succesvolle #GreenFlag-campagne van Knorr, waarin koken al werd neergezet als een aantrekkelijke eigenschap. Met de nieuwe activatie wordt dat idee concreet gemaakt via user-generated content en sociale aanbevelingen.

Centraal staat een TikTok Branded Mission waarbij gebruikers hun single kookvrienden kunnen nomineren. Knorr selecteert opvallende inzendingen en versterkt deze via betaalde social media en mediapartnerships. Daarnaast organiseert het merk ook offline referral-events waar singles elkaar daadwerkelijk kunnen ontmoeten.

Volgens Nicky Neerscholten, Global Head of Digital & Masterbrand bij Knorr, sluit de campagne aan bij bredere culturele gesprekken rondom daten. ‘We willen zichtbaar maken dat echte aanbevelingen van vrienden vaak waardevoller zijn dan eindeloos swipen. Eten verbindt mensen overal ter wereld, en dat geldt ook voor romantische connecties.’

De campagne is ontwikkeld door MullenLowe, met mediaplanning door Mindshare en een wereldwijde PR-strategie van Weber Shandwick. Daarmee zet Knorr een geïntegreerde campagne neer die sociale trends, influencercontent en fysieke ontmoetingen combineert.

Kel Koenen

Laatste reacties

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

Partners:

Brand Builders
ChannelUp
Young Perfect

  • MarketingTribune.nl/food-en-retail is het toonaangevende informatieplatform voor en over retail in Nederland. Nieuws, meningen, achtergronden, trends op het gebied van detailhandel en e-commerce? Geen professional in retail kan zonder.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken