Kipster breidt levering aan Lidl uit met nieuwe stal

- Food-en-retail
- 11 mei 2026 @ 09:00
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - Geen tag
- 11 mei 2026 @ 09:00
- Peter van Woensel Kooy
Kipster heeft haar productiecapaciteit uitgebreid met de opening van een nieuwe stal in Ysselsteyn. De locatie is sinds mei volledig operationeel en zorgt voor een jaarlijkse toevoeging van vijftien miljoen eieren aan de productiecapaciteit van het bedrijf. Met de uitbreiding versterkt Kipster de exclusieve samenwerking met Lidl Nederland, aan wie het bedrijf zijn eieren levert.
De nieuwe locatie ondersteunt de ambitie van Kipster om verder te groeien richting tien stallen in 2030. Omdat nieuwbouw in Nederland door het huidige vergunningstraject lastig blijft, koos Kipster in Ysselsteyn voor de renovatie van een bestaande stal. Deze is volledig aangepast volgens de duurzame en diervriendelijke standaarden van het bedrijf.
Door de ingebruikname van de nieuwe locatie neemt niet alleen de productiecapaciteit toe, maar ook de beschikbaarheid van Kipster-eieren voor consumenten. Dankzij de uitbreiding kunnen meer eieren exclusief via Lidl Nederland worden aangeboden. Lidl speelt daarmee een belangrijke rol in het toegankelijk maken van Kipster-eieren voor een breed publiek. Ook in Ysselsteyn werkt Kipster volgens zijn bekende concept, waarbij circulariteit en dierenwelzijn centraal staan. De kippen krijgen voer op basis van reststromen en bijproducten uit de voedingsmiddelenindustrie. Daarnaast is de stal ingericht om natuurlijk gedrag zoveel mogelijk te stimuleren, met veel daglicht, frisse lucht en zowel een binnen- als buitentuin.
De eieren worden direct op de boerderij gesorteerd en verpakt voor Lidl, waardoor de keten kort en efficiënt blijft. Op de locatie is bovendien geïnvesteerd in extra verwerkingscapaciteit. Dankzij een nieuwe sorteermachine kunnen eieren tot drie keer sneller worden verwerkt dan voorheen.
Ruud Zanders, co-CEO en -founder van Kipster: ‘Kipster Ysselsteyn markeert een mooie volgende stap in de groei van ons bedrijf. Dankzij deze uitbreiding kunnen we meer consumenten via Lidl toegang geven tot Kipster-eieren. Daarmee zetten we opnieuw een stap richting een voedselketen die past binnen de ecologische grenzen van onze planeet.’
Tim Boonen, bedrijfsleider van Kipster Ysselsteyn vertelt MarketingTribune: ‘Het is bijzonder om deze locatie operationeel te zien worden voor Kipster. We hebben de stal volledig ingericht volgens de Kipster-werkwijze, met veel aandacht voor dierenwelzijn, circulariteit en efficiëntie. Dat we de eieren op deze locatie nu zelf kunnen sorteren en verpakken voor Lidl maakt ons extra trots.’
Binnenkort zijn de kippen in Ysselsteyn ook weer live te volgen via webcams op de website van Kipster. Kipster produceert naar eigen zeggen eieren met aandacht voor circulariteit, transparantie en dierenwelzijn. Het merk is B Corp-gecertificeerd en de eieren dragen het 3 sterren Beter Leven-keurmerk van de Dierenbescherming.
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Kipster breidt levering aan Lidl uit... 11-05-2026
- Amazon start dronebezorging in UK... 08-05-2026
- [marketeer 251] René Witzel -... 08-05-2026
- GLP-1 verandert afslankgedrag én de... 06-05-2026
- Millie Bobby Brown global brand... 05-05-2026
- Intratuin stuurt lokaal... 05-05-2026
MarketingTribune Events
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- De Brandformance Paradox
- E-mail in 2026: inzichten van experts, gebaseerd op miljarden datapunten
- Wero komt eraan: wat betekent dit voor jouw webshop?
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt




