Fototijdschrift Focus bestaat 100 jaar
- Media
- 29 jan 2014 @ 10:46
- Link
-
Redactie Media
Redactie
MarketingTribune - PrintCreatie
- 29 jan 2014 @ 10:46
- Redactie Media
Fotografiemagazine Focus bestaat 100 jaar. Om dat kracht bij te zetten verschijnt vandaag de 188 pagina tellende jubileumeditie: de Focus 100 met honderd belangrijke eigentijdse fotografen. Het tijdschrift is altijd een kweekvijver voor talent geweest. Bekende namen als Erwin Olaf en Carl de Keyzer zetten door Focus hun eerste stap naar roem.
Al een eeuw lang is Focus het Nederlandse platform voor fotografie. Hoofdredacteur Remco de Graaf: 'Een tijdschrift dat vandaag de dag zijn 100-jarige bestaan mag vieren, is een unicum. Sinds de oprichting door Adriaan Boer in januari 1914 heeft Focus wereldoorlogen doorstaan, watersnoodrampen getrotseerd en economische crisissen overleefd.'
Met de Focus 100 wil het tijdschrift nog meer een springplank zijn voor talent binnen de fotografie. Het magazine heeft hier altijd ruimte voor geboden. Fotografen als Ed van der Elsken, Henri Berssenbrugge, Bern. F. Eilers, Martien Coppens en recenter Erwin Olaf, Carl de Keyzer, Inez van Lamsweerde en Rineke Dijkstra zetten allemaal door Focus hun eerste stap naar roem. De Graaf: 'Met onze jubileumeditie kijken we niet terug, maar juist naar de toekomst. Omdat talenten van vandaag de grootmeesters van morgen kunnen zijn.'
Focus is medeoprichter van EISA, de European Imaging and Sound Association. Dit samenwerkingsverband van vijftig vaktijdschriften uit Europa rijkt jaarlijks de EISA Awards uit.
Naast de tijdschriften geeft Focus ook vele boeken uit. Het Fotoboek van toenmalig hoofdredacteur Dick Boer ging maar liefst 300.000 keer over de toonbank. De laatste dertig jaar zijn ruim 140 titels verschenen, waaronder de 15-delige reeks monografieën van Nederlandse fotografen. Erwin Olaf gaf hier zijn eerste boeken uit, net als Carl de Keyzer en Willem Diepraam. Van Focus-redacteuren Mich Buschman en Frans Barten zijn handboeken over fototechniek verschenen.
-
Redactie Media
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/media/
- Profiel »
- Erwin Olaf
- fotografie
- magazine
- fotograaf
- 100 jaar
- fotografiemagazine
- tijdschrift
- Remco de Graaf
- Focus
- talent
- jubileum
- Carl de Keyzer
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Staatsloterij viert 300 jaar met tv-show
- Ster komt met inhaakblok rond uitzwaaiwedstrijd Oranje
- Stichting sleept Netflix voor rechter om stiekeme...
- CNN-oprichter en mediamagnaat Ted Turner overleden
- AI-booth Talpa Studio's visualiseert toekomst datingkoppels
- De volgende fase van retailmedia: van promotie gedreven naar...
Laatste Nieuws
- Retailmedia breidt uit naar... 13-05-2026
- De volgende fase van retailmedia:... 12-05-2026
- Peeter Verlegh over de impact van... 11-05-2026
- Staatsloterij viert 300 jaar met... 08-05-2026
- Adhese op RMD: 'Retailmedia zal... 08-05-2026
- CNN-oprichter en mediamagnaat Ted... 06-05-2026
MarketingTribune Events
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- De Brandformance Paradox
- E-mail in 2026: inzichten van experts, gebaseerd op miljarden datapunten
- Wero komt eraan: wat betekent dit voor jouw webshop?
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

