Fototijdschrift Focus bestaat 100 jaar
- Media
- 29 jan 2014 @ 10:46
- Link
-
Redactie Media
Redactie
MarketingTribune - PrintCreatie
- 29 jan 2014 @ 10:46
- Redactie Media
Fotografiemagazine Focus bestaat 100 jaar. Om dat kracht bij te zetten verschijnt vandaag de 188 pagina tellende jubileumeditie: de Focus 100 met honderd belangrijke eigentijdse fotografen. Het tijdschrift is altijd een kweekvijver voor talent geweest. Bekende namen als Erwin Olaf en Carl de Keyzer zetten door Focus hun eerste stap naar roem.
Al een eeuw lang is Focus het Nederlandse platform voor fotografie. Hoofdredacteur Remco de Graaf: 'Een tijdschrift dat vandaag de dag zijn 100-jarige bestaan mag vieren, is een unicum. Sinds de oprichting door Adriaan Boer in januari 1914 heeft Focus wereldoorlogen doorstaan, watersnoodrampen getrotseerd en economische crisissen overleefd.'
Met de Focus 100 wil het tijdschrift nog meer een springplank zijn voor talent binnen de fotografie. Het magazine heeft hier altijd ruimte voor geboden. Fotografen als Ed van der Elsken, Henri Berssenbrugge, Bern. F. Eilers, Martien Coppens en recenter Erwin Olaf, Carl de Keyzer, Inez van Lamsweerde en Rineke Dijkstra zetten allemaal door Focus hun eerste stap naar roem. De Graaf: 'Met onze jubileumeditie kijken we niet terug, maar juist naar de toekomst. Omdat talenten van vandaag de grootmeesters van morgen kunnen zijn.'
Focus is medeoprichter van EISA, de European Imaging and Sound Association. Dit samenwerkingsverband van vijftig vaktijdschriften uit Europa rijkt jaarlijks de EISA Awards uit.
Naast de tijdschriften geeft Focus ook vele boeken uit. Het Fotoboek van toenmalig hoofdredacteur Dick Boer ging maar liefst 300.000 keer over de toonbank. De laatste dertig jaar zijn ruim 140 titels verschenen, waaronder de 15-delige reeks monografieën van Nederlandse fotografen. Erwin Olaf gaf hier zijn eerste boeken uit, net als Carl de Keyzer en Willem Diepraam. Van Focus-redacteuren Mich Buschman en Frans Barten zijn handboeken over fototechniek verschenen.
-
Redactie Media
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/media/
- Profiel »
- Remco de Graaf
- Focus
- fotografiemagazine
- Erwin Olaf
- fotograaf
- fotografie
- tijdschrift
- talent
- 100 jaar
- magazine
- jubileum
- Carl de Keyzer
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Jong talent en Nederlandstalig valt op in Spotify Wrapped 2025
- Netflix slokt Warner Bros en HBO Max op in megadeal
- Rapper Krulle lanceert campagne-track voor 113 samen met...
- Omnicom en IPG vormen nieuw mediabolwerk
- DPG Media start geïntegreerde mediatransformatie
- Paramount mengt zich in strijd om Warner Bros Discovery
Laatste Nieuws
- Paramount mengt zich in strijd om... 10-12-2025
- Podimo bereikt 300K betalende leden... 10-12-2025
- Netflix slokt Warner Bros en HBO Max... 05-12-2025
- Jong talent en Nederlandstalig valt... 05-12-2025
- Rapper Krulle lanceert... 03-12-2025
- Omnicom en IPG vormen nieuw... 03-12-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025

