Positioneer uw merk als een troubadour

  • Media
  • 29 okt 2013 @ 12:39
  • Link
  • Oscar den Ouden
    Oscar den Ouden

    PR & Content Consultant | Mede-oprichter
    Merktroubadour
  • Merken

Marketeers die met de handen in het haar zitten kunnen straks weer opgelucht ademhalen. Op 7 november is creatief en strategisch advies tijdens de 24 Uur van de Reclame op de MKB Marathon gratis toegankelijk. Laat ik, vooruitlopend op dit buitenkansje, u alvast een voorsprong geven op de rest van de MKB’ers die toestromen. Een voorsprong omdat u alvast het belang van een goed verhaal weet te onderstrepen.

Voordat u straks aan tafel zit bij de talenten van de MKB Marathon, wil ik dat u alvast heeft nagedacht over een verhaal of een thema dat past bij uw product of dienstverlening. Zij zullen u hier ook om vragen. Wanneer je de owned, earned en bought mediakanalen creatief en strategisch wilt invullen moet er immers een verhaal zijn dat daarlangs vertelt gaat worden. Of wilde u het laten bij schreeuwerige advertenties, grote hoeveelheden GRP’s en staffelkortingen?

Laat u liever inspireren door de troubadour. Als er iemand is die verhalen vertelt die beklijven en beraken en die aanzetten tot het doorvertellen ervan, dan is hij die persoon. Hij is de voorvader van alle marketeers, hij die vertelt en inspireert. Word nu zelf een troubadour! 

Waar de troubadour poëzie, dans en zang als vorm gebruikte om zijn verhaal te vertellen kunt u dat in de moderne wereld doen door thema’s te claimen. Want waarom hameren op het feit dat u een product verkoopt en niet op de essentie dat u problemen oplost? Maak daarvoor van iets kleins iets groots.

Wanneer het uw core-business is om spiergel te verkopen, koppel het product dan aan een thema als ‘bewust bewegen’ en gebruik als eerste de eigen kanalen om daarin te faciliteren. Verkoopt u loten koppel dit dan aan dromen. Verkoopt u telefoons koppel dit dan aan vriendschap, en nogmaals: faciliteer daarin. Waar de nieuwsbrief in het kader van spiergel dieper ingaat op het belang van bewust bewegen maakt Facebook de vertaalslag naar praktische tips. Of vice versa. Zolang het maar correspondeert en klopt. Zo creëer je relevantie, beklijft de boodschap en ervaart de wereldburger een hoop plezier.

Gezien de hoeveelheid dreigende faillissementen binnen het MKB verwacht ik 7 november marketeers die duwen en trekken om zich aan tafel te snellen. Wat zullen ze blij verrast zijn wanneer u uw huiswerk heeft gedaan. Heel veel succes en tot de zevende!

Oscar den Ouden

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert


  • MarketingTribune.nl/media houdt je dagelijks op de hoogte van het laatste medianieuws, met actualiteiten, trends, achtergronden en opinies over zowel de mediakanalen zelf als de strategieën om als marketeer meer bereik te genereren.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken