[onderzoek] Minder Nederlanders volgden online opleiding in 2023 en LOI bekendste aanbieder
- Algemeen
- 24 aug 2023 @ 08:23
- Link
-
Nanny Kuilboer
Redacteur
BBP Media - MarketingTribune - Onderzoek
- 24 aug 2023 @ 08:23
- Nanny Kuilboer
Het aantal Nederlanders dat een online opleiding volgde daalde van 3,6 miljoen in 2021 naar 3,1 miljoen in 2023 en van de aanbieders van online opleidingen is LOI de bekendste. Dit blijkt uit onderzoek van Multiscope.
3,1 miljoen Nederlanders volgden in het afgelopen jaar een online opleiding. In 2021 waren dat nog 3,6 miljoen Nederlanders. Nederlanders investeerden in dat coronajaar meer in online opleidingen omdat daar toen waarschijnlijk meer tijd en noodzaak voor was. Nederlanders van 18 tot en met 34 jaar (28%) en 35 tot en met 49 jaar (27%) volgden vaker een online opleiding dan 50-plussers (15%).
Onder online opleidingen vallen alle online opleidingen, trainingen en cursussen - zowel privé als voor werk - waarbij er minimaal een gedeelte op afstand kan worden gevolgd.
LOI bekendst, ISBW nieuw in top-10 en nieuwe naam Schouten en Nelissen nog niet algemeen bekend
LOI heeft net als in 2021 de hoogste geholpen (82%), spontane (61%) en top of mind (40%) naamsbekendheid van alle online opleiders in Nederland. In de top-10 is slechts één verschuiving ten opzichte van twee jaar geleden. ISBW betreedt de top-10 ten koste van Schouten en Nelissen. Door een naamsverandering staat deze laatste aanbieder nu op plek 18 als Suas.
Kosten belangrijkst
De belangrijkste reden om te kiezen voor een aanbieder van online opleidingen is in veel gevallen de prijs of dat de werkgever de aanbieder van de opleiding beschikbaar stelt. Daarnaast spelen het aanbod, de erkende diploma’s en de kwaliteit een belangrijke rol bij de keuze voor een aanbieder.
De 3e editie van de E-Learning Monitor onderzocht de markt voor online opleidingen, cursussen en trainingen in Nederland. In het onderzoek zijn 4.158 respondenten van 18 jaar en ouder ondervraagd, representatief voor de Nederlandse bevolking.
-
Nanny Kuilboer
- Werkt bij: BBP Media - MarketingTribune
- Functie: Redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Hema ziet grote kansen in retailmedia: 'We staan pas aan het...
- Retailmedia: 'Stel de klantreis open voor adverteerders'
- Drie finalisten SAN New Kids on the Block 2024
- Creativiteit onder druk door zwakke inzichten
- Shortlist SAN ABC Accenten 2024 bekend
- Vrije Academie opent Wunderkammer met Darwin, Sinke & Van...
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
MarketingTribune Events
- 15mei 2025
Retail Media Day
- 12jun 2025
NIMA Marketing Day
De nieuwste selectie whitepapers
- Qualifio marketingkalender 2025
- Bereik je klant via WhatsApp - nog vóór ze jou nodig hebben
- Building a Data Platform for Analytics & Activation
- 40 pagina's vol online groeikracht
- Alles wat je moet weten over Distributed Order Management