Laatste Dutch Grand Prix verbindt Nederland

Laatste Dutch Grand Prix verbindt Nederland
  • Algemeen
  • 19 aug 2026 @ 09:15
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

De Formule 1 neemt dit weekend afscheid van Circuit Zandvoort als het jaarlijks terugkerende sportevenement waarmee Nederlanders de sterkste binding voelen. Van 21 tot en met 23 augustus 2026 bezoeken dagelijks ruim 105.000 toeschouwers de uitverkochte laatste editie van de Dutch Grand Prix.

Dat blijkt uit het Sportsector Merkenonderzoek 2026 van Hendrik Beerda Brand Consultancy. Voor de onderzoekreeks zijn ruim 93.000 Nederlanders ondervraagd over de reputatie van Nederlandse sportorganisaties en -evenementen. De Formula 1 Heineken Dutch Grand Prix voert de ranglijst van verbindende jaarlijkse sportevenementen aan, vóór het NK Schaatsen en de Eurojackpot KNVB Beker. Ook de Staatsloterij NK Wielrennen, de Vierdaagse Nijmegen en de FBK Games staan in de top tien. Volgens het onderzoek was de maatschappelijke binding met de Grand Prix in de jaren waarin Max Verstappen op Zandvoort won zelfs sterker dan die met de Olympische Spelen.

'De prestaties van Max Verstappen speelden een enorme rol in de sterke band met de Grand Prix', zegt Hendrik Beerda, merkadviseur bij Hendrik Beerda Brand Consultancy. Tegelijkertijd draait de aantrekkingskracht volgens hem niet uitsluitend om de sportieve resultaten. 'Het publiek roemt de race om de internationale allure én om Circuit Zandvoort, in het onderzoek de mooiste sportaccommodatie van Nederland.'

De zesde en laatste Formule 1-editie op Nederlandse bodem krijgt een afwijkend sportief uitgangspunt. Voor het eerst begint Verstappen niet als titelfavoriet aan zijn thuisrace. De viervoudig wereldkampioen en drievoudig winnaar in Zandvoort ging de zomerstop in als nummer zes van het kampioenschap. Na het verdwijnen van de Grand Prix blijven het NK Schaatsen en de KNVB Beker volgens het onderzoek over als de jaarlijkse sportevenementen die Nederland het sterkst verbinden. Beerda verwacht dat het olympisch schaatstoernooi in 2030 opnieuw voor een breed gedragen sportmoment kan zorgen: 'Gelukkig staat in 2030 met het olympisch schaatsen een nieuw verbindend topevenement voor de deur.'

Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert


  • MarketingTribune.nl: presenteert en duidt het brede palet aan ontwikkelingen in het vakgebied marketing.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken