Jaarbeurs wordt Royal Dutch Jaarbeurs

Jaarbeurs wordt Royal Dutch Jaarbeurs
  • B2b
  • 13 mei 2026 @ 08:46
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Jaarbeurs gaat voortaan verder onder de naam Royal Dutch Jaarbeurs. Met de naamswijziging wil de Utrechtse evenementenorganisatie haar nationale én internationale positionering aanscherpen en haar groeiambities nadrukkelijker uitdragen.

De nieuwe naam bouwt voort op 110 jaar ervaring in het organiseren van live ontmoetingen. Tegelijk introduceert de organisatie de corporate pay-off ‘We Are Live’, waarmee Royal Dutch Jaarbeurs het belang van fysieke ontmoetingen in een steeds digitalere wereld onderstreept. 'Juist in live contact ontstaan de meest waardevolle verbindingen, impactvolle innovaties en duurzame zakelijke vooruitgang', zegt Jeroen van Hooff, CEO van Royal Dutch Jaarbeurs. 'Live ontmoeten is relevanter dan ooit.'

De internationale koers van de organisatie is volgens Royal Dutch Jaarbeurs geen nieuw vertrekpunt, maar sluit aan bij een langer bestaande ontwikkeling. Jaarbeurs was in 1925 medeoprichter van UFI, de wereldwijde brancheorganisatie voor de beurs- en evenementenindustrie. Volgens Van Hooff vormt die historie een belangrijk fundament voor de toekomst: 'Internationale positionering vraagt om visie, lef en de bereidheid om continu mee te bewegen met mondiale ontwikkelingen.'

Tegelijk blijft Utrecht de thuisbasis van de organisatie. Royal Dutch Jaarbeurs ziet ruimte om beurzen, congressen en evenementen in de stad verder te laten groeien. De ligging naast Utrecht Centraal en de reistijd van ongeveer 30 minuten vanaf Schiphol spelen daarbij een belangrijke rol in de aantrekkingskracht van Utrecht als internationale ontmoetingsplek.

De organisatie ontvangt jaarlijks miljoenen bezoekers uit binnen- en buitenland. De vraag verschuift volgens Royal Dutch Jaarbeurs steeds vaker naar interactieve congressen en events, waarbij fysieke ontmoetingen worden gecombineerd met cultuur, inspiratie, ontspanning en digitale aanwezigheid.

Internationaal is Royal Dutch Jaarbeurs al langer actief via VNU Exhibitions Europe en VNU Asian Pacific. Onder het label VIV Worldwide organiseert de onderneming wereldwijd evenementen voor de agrifoodsector, onder meer in China, Thailand en de Verenigde Arabische Emiraten. Die activiteiten worden de komende jaren verder uitgebouwd, met focus op langetermijngroei, duurzame relaties en het verbinden van markten over grenzen heen.

Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/b2b is een toonaangevend kennisplatform voor marketeers die op de hoogte willen blijven van de nieuwste trends, inzichten en nieuwsberichten binnen de marketing tussen bedrijven.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken