Nieuwe merkidentiteit voor architectenbureau Nudus geïnspireerd door wind

Nieuwe merkidentiteit voor architectenbureau Nudus geïnspireerd door wind
  • Design
  • 13 jun 2023 @ 08:05
  • Link
  • Michiel van Zaane
    Michiel van Zaane

    Allround Redacteur
    BBP Media
  • Geen tag

Designstudio Lava heeft voor het onlangs gelanceerde architectenbureau Nudus een levende merkidentiteit ontwikkeld. Het in Rotterdam gevestigde bureau laat zich inspireren door de natuur en de door Lava custom design tool simuleert het gedrag van de wind en beïnvloedt het logo

Het architectenbureau benaderde Lava voor de creatie van een ‘holistisch merksysteem teruggebracht tot de essentie: Nudus is energized by nature’. Lava onderzocht welke soorten gedrag uit de natuur gebruikt kunnen worden om de merkidentiteit te verankeren. Dit resulteerde in een identiteit die de visie van de organisatie introduceert bij potentiële klanten en werknemers. De intensiteit en richting van de wind vormt nu de contouren van de Nudus letters, die op natuurlijke wijze de merkidentiteit van Nudus vormgeven.

Lava ontwikkelde een toekomstbestendige tool met daarin een stabiele versie van het logo. De gebruiker van de tool kan echter de intensiteit en richting van de wind instellen en daarmee het logo ontwerp beïnvloeden. Deze tool kan ook nog overdraagbaar gemaakt worden; van designstudio naar de klant. De gedroomde vervolgstap is om de tool te laten communiceren met echte windmeters op de door Nudus ontworpen gebouwen.

‘We voelden onmiddellijk een sterke connectie met het team van Lava. Ze begrepen waar we voor staan waardoor we snel tot de essentie kwamen. Lava heeft onze visie naar een merkidentiteit weten te vertalen. Nu kunnen we onze boodschap op alle niveaus communiceren en meer diepte en betekenis aan onze visie geven. Aangezien we een nieuwe organisatie zijn, vonden we het belangrijk om ons vanaf de lancering volledig en coherent te presenteren. Met het geleverde totaalpakket kunnen we onze ideeën op een consistente en leuke manier communiceren en zijn we herkenbaar in ons vakgebied’ vertelt Albert Dijk, founding partner Nudus.

Michiel van Zaane

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

Meest gelezen

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

Laatste Nieuws

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/design biedt marketeers, communicatieprofessionals en designers nieuws, informatie en praktijkverhalen over en visies op design in het algemeen, maar richt zich met name op packaging-, corporate-, online- en product design.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken