Fleur de Nijs van Zilveren Kruis: 'Laat je niet tegenhouden door wat anderen zeggen'
- Algemeen
- 12 mei 2025 @ 08:00
- Link
-
Nanny Kuilboer
Redacteur
BBP Media - MarketingTribune - Marketing
- 12 mei 2025 @ 08:00
- Nanny Kuilboer
In aflevering 126 van 'Mijn Marketing' geven we het woord aan Fleur de Nijs, Senior Manager Merk & Marketing bij Zilveren Kruis: ‘Blijf je altijd verwonderen en het gesprek aangaan met klanten.’
Fleur
Tijdens mijn studies Communicatiewetenschap en Marketing wist ik dat ik later in marketing wilde gaan werken. Na ING, KPN en Delta ben ik sinds vorig jaar gestart in deze rol bij Zilveren Kruis. Ik heb een passie voor mensen en klanten. Het betaalbaar houden en beter maken van de zorg is een mooie maatschappelijke uitdaging.
What’s new @ Zilveren Kruis?
De Social Minderen-campagne van Zilveren Kruis is gestart, waarbij we maatschappelijk het voortouw nemen, net als bij onze campagne tegen huidkanker. Social media zijn tegenwoordig niet meer weg te denken uit ons dagelijks leven. Ze brengen veel voordelen, maar er zijn ook zorgen over de impact op onze mentale gezondheid, vooral bij jongeren. Jongeren zitten gemiddeld meer dan vier uur per dag op social platforms die speciaal ontworpen zijn om hun aandacht vast te houden. Dit kan leiden tot slaapproblemen, concentratieverlies en een negatief zelfbeeld. We kunnen niet zonder digitale middelen, maar balans is belangrijk. Wat de juiste digitale balans is, is voor iedereen anders.
In deze campagne gaat het om bewustwording onder jongeren, hen ook helpen sterker in hun schoenen te staan en handvatten bieden om gezonder met social media om te gaan. Zelf de controle terug te pakken en daarmee de kans verkleinen dat ze mentale gezondheidsproblemen ervaren en mogelijk zelfs met een hulpvraag in de zorg terechtkomen. Zo stond er op Utrecht Centraal een Social Minderen-huis om te ervaren hoe dat is zonder telefoon en inspiratie op te doen hoe het is om te social minderen. Ook hebben we de Digital Detox gehouden, waarbij bijna 1.800 mensen meededen aan de challenge 24 uur door te brengen zónder telefoon.
MARKETINGVAARDIGHEIDEN
Nieuwsgierig blijven! Je verdiepen in wat klanten bezighoudt. Wanneer sprak jij voor het laatst een klant? Dat is niet alleen in 2025 belangrijk, maar wat je in de basis moet doen.
MARKETINGINSPIRATIE
De campagne It's only crazy untill you do it van Nike. Over de ‘crazy’ reacties die vrouwen in topsport krijgen. Je ziet wat deze vrouwen hebben bereikt, zoals medailles winnen na overstappen naar een andere sport en terugkeer na de geboorte van een kind. De les: laat je niet tegenhouden door wat anderen zeggen!
MARKETINGLES
Betrek altijd je klanten als je nieuwe concepten bedenkt en test het. Je kunt als marketeer van alles bedenken, maar soms is het te ingewikkeld om uit te leggen, moet je keuzes maken en doorontwikkelen.
MARKETINGETHIEK
Dat is bij ons vanzelfsprekend! We zijn er om de zorg betaalbaar te houden, zorg te regelen en mensen te stimuleren gezonder te leven. We blijven bijvoorbeeld weg van marketing waarin we gebruik maken van zorgverbruik. Dat kan en mag terecht niet. We zijn transparant in wat we doen. Juist voor die transparantie maakten we voor het tweede jaar speciaal een sociaal impact-verslag.
MARKETING ROI
Vooraf meten we, tussentijds om bij te sturen en na afloop om verder te optimaliseren. We meten onze klantreizen, merk en reputatie. Elk jaar heeft de consument in november en december de keuze of hij tevreden is en klant blijft of wat anders wil. Dat is ons moment van de waarheid. Afgelopen jaar switchten in Nederland 7 procent van de consumenten van zorgverzekeraar, dat is iets minder dan het jaar ervoor.
ONBEWOOND EILAND
Welke marketingtool ik zou meenemen naar een onbewoond eiland? Het ultieme moment om te social minderen!
MARKETINGPODCAST
Eentje die mij écht is bijgebleven is de Ongelooflijke podcast van NPO1 over de geestelijke schade bij jongeren van het gebruik van telefoons en social media. Jonathan Haidt vertelt hierover ook in zijn nieuwe boek Generatie Angststoornis. Daarbij gaat het om de essentie van social minderen, heel informatief. Het is al maanden geleden dat ik ‘m luisterde, maar het beklijft nog steeds. Al moeten we wel het gesprek voeren over de balans in het gebruik, in plaats van het innemen van populaire standpunten.
WHAT IF…
Als ik niet in de marketing beland was, zou ik timmervrouw zijn geworden. Ik vind het leuk om te maken, te creëren en te passen en meten. Echte vakmensen in praktische zin, daar heb ik veel bewondering voor. We hebben die vaardigheden ook steeds harder nodig nu veel kantoorbanen door technologie gaan veranderen.
MARKETINGMYTHE
Voor een goede marketingcampagne heb je niet altijd flinke budgetten nodig. Als expert zou ik deze mythe willen ontkrachten. Creativiteit, strategisch denken en keuzes maken zijn vaak belangrijker dan het budget.
MARKETINGSUPERPOWER
Als ik een marketingsuperkracht zou kunnen hebben… ik zou graag weten wat mensen willen, zelfs voordat ze het zelf weten. Dit zou betekenen dat je altijd de perfecte cadeaus kunt kopen voor je vrienden, de beste feestjes kunt organiseren en altijd weet wat je moet zeggen om iemand op te vrolijken. Je weet altijd waar klanten echt behoefte aan hebben, welke producten ze leuk vinden en hoe je ze het beste kunt bereiken.
MARKETINGGOEROE
Als ik een dag met een, al dan niet fictieve, marketinggoeroe zou mogen doorbrengen, dan zou dat met Jerry Maguire zijn. Zijn verhaal is inspirerend en gaat over persoonlijke groei waarin hij leert wat echt belangrijk is in het leven. Hij gelooft dat echte betrokkenheid en zorg voor de klant belangrijker zijn dan puur winstbejag. Hij is gepassioneerd en gedreven en zijn enthousiasme werkt aanstekelijk. Ik ga graag een dagje met Tom ehm Jerry op pad.
FAVO MARKETINGMEME

-
Nanny Kuilboer
- Werkt bij: BBP Media - MarketingTribune
- Functie: Redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Van tactiek naar strategische waardecreatie
- Cannes Lions start forum voor sportcreativiteit
- Hoe creatief vakmanschap 60% nieuw publiek opleverde
- Van turbulentie naar trots: de tweede kans van VanMoof
- Podcastserie ‘The Next Tony’ #9 met Bakers & Bananas-founder...
- Goodoo: plantaardig ijs met smaak én missie
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025

