Netflix slokt Warner Bros. en HBO Max op in megadeal

Netflix slokt Warner Bros. en HBO Max op in megadeal
  • Media
  • 5 dec 2025 @ 15:00
  • Link
  • Peter van Woensel Kooy
    Peter van Woensel Kooy

    senior redacteur, merk-expert
    MarketingTribune
  • Geen tag

Netflix zet de grootste stap uit zijn bestaan met de aankoop van de studio’s en het streamingplatform van Warner Bros Discovery waardoor de populaire streamingdienst de beschikking krijgt over een omvangrijke bibliotheek aan klassiekers en blockbusters zoals de volledige Harry Potter-reeks en het iconische Citizen Kane, en bovendien directe concurrent HBO Max inlijft.

Dit zal de machtsverhoudingen in de entertainmentindustrie ingrijpend veranderen.

De transactie bestaat uit een combinatie van contanten en aandelen en waardeert Warner Bros Discovery op 82,7 miljard dollar, zo maakten beide bedrijven bekend. Voorafgaand aan de definitieve afronding zal Warner Bros Discovery zijn lineaire tv-zenders afsplitsen, voorzien o.a. Het Parool en diverse Amerikaanse bronnen. Dit betreft een onderdeel met onder meer CNN en Discovery Channel dat al langere tijd kampt met dalende kijkcijfers en minder goed aansluit bij de strategische koers van Netflix.

Voor Netflix, dat jarenlang vooral organisch groeide en sterk inzette op zelfgemaakte series en films, betekent de overname een historische breuk met het terughoudende fusie- en overnamebeleid waardoor het bedrijf niet alleen een enorme catalogus binnenhaalt maar ook directe controle krijgt over titels waarvoor het tot nu toe afhankelijk was van licenties van andere studio’s, iets waarvan beide bedrijven zeggen dat het de weg vrijmaakt voor fors grotere investeringen in nieuwe producties.

De deal is echter nog niet definitief omdat toezichthouders in de Verenigde Staten en Europa hun goedkeuring nog moeten geven, waarbij zij vooral zullen letten op de mogelijke gevolgen voor de concurrentie omdat twee grote streamingdiensten samen goed voor ruim 400 miljoen abonnees in één hand terechtkomen wat critici naar voren brengen als risico voor de diversiteit en balans in de markt waardoor de komende maanden moeten uitwijzen of de autoriteiten deze ongekend grote fusie in de streamingwereld zullen goedkeuren.

Beeld: Venti Views | Unsplash


 

Peter van Woensel Kooy

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/media houdt je dagelijks op de hoogte van het laatste medianieuws, met actualiteiten, trends, achtergronden en opinies over zowel de mediakanalen zelf als de strategieën om als marketeer meer bereik te genereren.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken