Eppo koopt eigen merknaam van Sanoma
- Media
- 22 jan 2019 @ 16:59
- Link
-
Jeroen Mirck
Redacteur
MarketingTribune - MerkenTijdschriftenGraphic
- 22 jan 2019 @ 16:59
- Jeroen Mirck
Het merk Eppo is niet langer in handen van Sanoma, maar is nu eigendom van het stripblad met de gelijknamige titel. De afgelopen tien jaar verscheen Eppo onder licentie van Sanoma, maar die is nu overgekocht.
De merknaam is voortaan officieel eigendom van Uitgeverij L, die Eppo al jaren uitgeeft. Daarmee schaart Eppo zich in de rij van tijdschriften die los van Sanoma aan een tweede leven zijn begonnen, zoals Vorsten, Kijk, Panorama, Playboy en Nieuwe Revu. 'Het verkrijgen van de merknaam is een kroon op het tienjarig jubileum dat Eppo deze maand viert', aldus uitgever Rob van Bavel.
Rijke historie van Eppo
Tien jaar geleden, op 19 januari 2009, verscheen het eerste nummer van de hernieuwde Eppo. Stripuitgever Rob van Bavel had een jaar daarvoor het plan opgevat om het legendarische tijdschrift een comeback te geven door het één jaar te laten verschijnen, met nieuwe avonturen van Storm, Franka, Agent 327, de Partners, January Jones en natuurlijk Eppo zelf. Het eerste nummer werd een groot succes. Zo groot zelfs dat het blad gewoon werd voortgezet na de eerste jaargang en inmiddels zijn tienjarig jubileum viert.
In die 10 jaar werden er niet alleen nieuwe avonturen gemaakt van de oude helden. Nieuwe series kregen ook een kans, waarvan vele een vaste plek in de stripwereld veroverden zoals de verzetsstrip 'Haas' van Fred de Heij, 'Max Miller' van IJsbrand Oost, 'Rhonda' van Hans van Oudenaarden, 'Floris van Dondermonde' van Remco Polman en 'Jylland' van de Poolse tekenaar Przemyslaw Klosin.
Van al deze strips werden tevens succesvolle albums uitgebracht, waarvan de rechten ook aan het buitenland werden verkocht. Daarnaast publiceerde de uitgeverij ook twee boeken over de geschiedenis van zijn voorlopers, te weten: 'De jaren Pep' en 'De jaren Eppo'.
-
Jeroen Mirck
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redacteur
- Website:http://www.jeroenmirck.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Snapchatters beleven sport als... 18-07-2025
- [onderzoek] 'Verruiming online... 16-07-2025
- De Telegraaf gaat voor directe... 15-07-2025
- Roxy Dekker-docu lanceert For You... 15-07-2025
- Merken vallen voor ‘B&B Vol Liefde’14-07-2025
- HBO Max personaliseert sportreclame11-07-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers