Gordelroos Bewustwordingsweek geeft soms onzichtbare ziekte een gezicht

- Algemeen
- 26 feb 2024 @ 11:16
- Link
-
Michiel van Zaane
Allround Redacteur
BBP Media - Geen tag
- 26 feb 2024 @ 11:16
- Michiel van Zaane
Ongeveer een kwart van de Nederlanders krijgt gordelroos en hiervan ontwikkelt 5 tot 30% chronische pijn. Om de veelvoorkomende ziekte die iedereen anders ervaart een gezicht te geven wordt van 26 februari tot en met 3 maart de tweede editie van de Gordelroos Bewustwordingsweek gehouden.
Tijdens de Gordelroos Bewustwordingsweek zetten onder andere het Samenwerkingsverband Pijnpatiënten naar één stem, GGD Platform, Stichting Pijn-Hoop en GSK zich in om meer bewustwording te creëren rondom gordelroos. Gordelroos is een ziekte die pijnlijk kan zijn, door zenuwpijn soms lang kan duren en die door iedereen anders ervaren wordt. Dit is vaak onzichtbaar - ook voor naasten. De verhalen van anderen horen en je eigen ervaringen delen, kan opluchten. Op aandachtvoorgordelroos.nl delen mensen die gordelroos hebben hun persoonlijke ervaring. Het zijn verhalen die duidelijk maken dat deze ziekte veel verschillende gezichten heeft.
Gordelroos
Gordelroos, ook wel herpes zoster genoemd, kan zorgen voor/leiden tot een jeukende, pijnlijke huiduitslag met blaasjes en wordt veroorzaakt door het varicellazoster virus (VZV). Bij kinderen veroorzaakt dit virus waterpokken, een ziekte die ruim 95% van de Nederlandse volwassen bevolking heeft gehad. Na genezing van waterpokken blijft het virus ‘slapend’ aanwezig in het lichaam. Als gevolg van een geleidelijk minder effectief afweersysteem, kan het weer opleven naarmate men ouder wordt - en gordelroos veroorzaken. Dit gebeurt bij 1 op de 4 Nederlanders. Bij 5 tot 30% van de mensen met gordelroos kan zenuwpijn ontstaan.
-
Michiel van Zaane
- Werkt Bij: BBP Media
- Functie: Allround Redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Dozijn nieuwe trends volgens Lidewij Edelkoort
- Hema ziet grote kansen in retailmedia: 'We staan pas aan het...
- Retailmedia: 'Stel de klantreis open voor adverteerders'
- Shortlist SAN ABC Accenten 2024 bekend
- Creativiteit onder druk door zwakke inzichten
- Vrije Academie opent Wunderkammer met Darwin, Sinke & Van...
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
MarketingTribune Events
- 15mei 2025
Retail Media Day
- 12jun 2025
NIMA Marketing Day
De nieuwste selectie whitepapers
- Qualifio marketingkalender 2025
- Bereik je klant via WhatsApp - nog vóór ze jou nodig hebben
- Building a Data Platform for Analytics & Activation
- 40 pagina's vol online groeikracht
- Alles wat je moet weten over Distributed Order Management