Cannes eindigt met gemengd Nederlands gevoel

Cannes eindigt met gemengd Nederlands gevoel
  • Algemeen
  • 29 jun 2026 @ 08:42
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Cannes

Cannes Lions 2026 is afgesloten met een dubbele conclusie voor de Nederlandse marketing- en reclamewereld: de internationale rol van Heineken was groot, maar de Nederlandse bureau-oogst bleef relatief bescheiden. Met de uitreiking van de Special Awards op vrijdag kwam een einde aan een festivaleditie die zichtbaarder door big tech werd gedomineerd dan ooit.

Nederland sluit Cannes af met dertien Leeuwen, maar zonder eindsprint in de laatste grote categorieën. In Glass: The Lion for Change, Sustainable Development Goals, Film, Dan Wieden Titanium Lions en Grand Prix for Good vielen geen Nederlandse winnaars. Ook in de Young Lions Competitions bleef Nederlands podiumsucces dit jaar uit.

De Nederlandse score voelde daarmee minder uitgesproken dan in sommige eerdere jaren. De meest zichtbare Nederlandse winst kwam onder meer van Wieden+Kennedy Amsterdam met Lego, Ogilvy Amsterdam met Loods 5 en GUT Amsterdam met Stella Artois.

Internationaal was Heineken een van de grote winnaars. Het biermerk werd uitgeroepen tot Creative Brand of the Year en eindigde daarmee boven KitKat en Ikea. Bij de bureaus ging Agency of the Year naar LePub Milan, terwijl Ogilvy opnieuw Network of the Year werd. Rethink uit Toronto werd bekroond als Independent Agency of the Year.

In MarketingTribune #8 volgt een uitgebreide terugblik op Cannes Lions 2026, met exclusieve interviews, een rondje achter de schermen en flaneersessies op de Croisette.

Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert


  • MarketingTribune.nl: presenteert en duidt het brede palet aan ontwikkelingen in het vakgebied marketing.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken