‘Verpakking product net zo belangrijk als merkbeleving’

- Design
- 12 jul 2016 @ 11:52
- Link
-
Redactie Design
Redactie
MarketingTribune - Packaging design
- 12 jul 2016 @ 11:52
- Redactie Design
De verpakking stijgt op het aandachtslijstje van shoppers, blijkt uit een onderzoek van verpakkingenfabrikant WestRock, dat ook in Nederland een aantal vestigingen heeft. Bij deze studie waren 2.000 Amerikaanse consumenten betrokken. Daaruit komt naar voren dat steeds meer shoppers verpakkingen niet ‘zeer belangrijk’ vinden, maar zelfs ‘extreem belangrijk’. Andere factoren met invloed op aankoopgedrag, zoals productkwaliteit, prijs, convenience en merkbeleving, zitten ten opzichte van twee jaar terug op ongeveer hetzelfde aandachtsniveau.
Belangrijke conclusies:
•De verpakking van het product is net zo belangrijk als de merkbeleving. De belangrijkheidsscore is gestegen van 18 tot 26%.
•Mensen hechten meer waarde aan de functionele dan aan de visuele kwaliteit van een verpakking. Uitgedrukt in procenten gaat het bij dat evenwicht om 60 vs 38%.
•De verpakking heeft wel degelijk invloed op merktrouw. 35% van de respondenten bij het onderzoek is wel eens van product veranderd vanwege een nieuwe verpakking.
•Shoppers zijn het meest tevreden over drankverpakkingen, maar de verpakkingen van meeneemmaaltijden kunnen nog worden verbeterd.
•Bijna 7 van de 10 ondervraagde consumenten zijn zeer of zelfs volledig tevreden over de verpakking van alcoholhoudende en niet-alcoholhoudende dranken, minder dan de helft is dat over verpakkingen van meeneemmaaltijden.
Niet eens
Behalve consumenten heeft WestRock ook verpakkingsprofessionals bij merkfabrikanten ondervraagd. Wat daarbij opvalt, is dat 66% van hen aangeeft dat hun merk veel aandacht besteedt een het verbeteren van verpakkingen om tegemoet te komen aan consumentenbehoeftes. Slechts 14% van de consumenten is het daarmee eens.
-
Redactie Design
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/design/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ 20 keer per jaar MarketingTribune Magazine
- ✔ Korting tot wel €100,- op events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- H&M in zee met modehuis Mugler en... 29-03-2023
- Only for Men rebrandt naar OFM.24-03-2023
- Citroën 2CV rijdt zo Playmobil in13-03-2023
- Cameranu introduceert nieuwe... 08-03-2023
- ICS introduceert nieuwe huisstijl 28-02-2023
MarketingTribune Events
- 16mei 2023
Branded Content Event
- 15jun 2023
NIMA Marketing Day