Albert Heijn organiseert packathon voor verpakkingsinnovatie
- Design
- 17 jan 2023 @ 14:51
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - WinkelenPackaging design
- 17 jan 2023 @ 14:51
- Peter van Woensel Kooy
Op 31 maart 2023 organiseert Albert Heijn de AH Packathon: een wedstrijd waarbij duurzame denkers, creatieve ontwerpers en andere experts kunnen werken aan hun idee voor een duurzame verpakkingsinnovatie om dat vervolgens te pitchen bij de jury.
De wedstrijd draagt bij aan de ambitie van Albert Heijn om minder en 100% recyclebaar verpakkingsmateriaal te gebruiken. De winnaar van de AH Packathon wordt uitgenodigd om samen met Albert Heijn het idee verder uit te werken én te realiseren, belooft de retailer.
Henk van Harn, directeur merchandising en sourcing bij Albert Heijn: 'Productverpakkingen zijn belangrijk voor de voedselveiligheid, een langere houdbaarheid en bescherming tijdens het vervoer. We kunnen dus eigenlijk niet zonder maar het kan altijd duurzamer. Daarom heeft Albert Heijn de afgelopen jaren al zo'n 12 miljoen kilo verpakkingsmateriaal bespaard, onder andere door gehakt en groentemixen in een zak in plaats van een bak te verpakken en de plastic emmertjes voor snoeptomaten en blauwe bessen te vervangen door lichte plastic bakjes.'
Omdat er nog meer stappen gezet kunnen worden, schakelt Albert Heijn met de AH Packathon de hulp in van enthousiaste kandidaten - designers, verpakkingsexperts, procestechnologen en andere creatieve denkers - met innovatieve ideeën op het gebied van verpakkingen. Zij kunnen tijdens het evenement hun idee voor een duurzame oplossing uitwerken en pitchen. De deelnemers worden uitgedaagd na te denken over vier dilemma's: hoe kunnen we meer groente en fruit zonder verpakking verkopen, hoe kunnen we gekoeld fruit zoals aardbeien, bessen en bramen zonder plastic verkopen, hoe verpak je een maaltijdsalade zonder plastic maar met behoud van de kwaliteit en hoe kun je chips knapperig houden zonder een metaallaagje in de zak zodat die beter recyclebaar wordt? Uiteraard zijn andere goede ideeën die helpen bij het realiseren van de ambitie ook welkom.
Henk van Harn: 'Dit is nou een mooi voorbeeld van ‘Samen beter eten bereikbaar maken. Voor iedereen.’ We doen al heel veel zelf, maar kunnen alle kennis van buitenaf goed gebruiken om nog meer stappen te zetten en onze ambitieuze doelen waar te maken.'
De AH Packathon vindt plaats op 31 maart 2023 op het hoofdkantoor van Albert Heijn in Zaandam. Deelnemers kunnen zich desgewenst vóór 10 maart hier aanmelden.
(PvWK)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
MarketingTribune Events
- 15mei 2025
Retail Media Day
- 12jun 2025
NIMA Marketing Day
De nieuwste selectie whitepapers
- Qualifio marketingkalender 2025
- Bereik je klant via WhatsApp - nog vóór ze jou nodig hebben
- Building a Data Platform for Analytics & Activation
- 40 pagina's vol online groeikracht
- Alles wat je moet weten over Distributed Order Management