Geen gehamster bij tweede lockdown
- Food-en-retail
- 14 okt 2020 @ 08:25
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - OnderzoekWinkelen
- 14 okt 2020 @ 08:25
- Peter van Woensel Kooy
Slechts vijftien procent van de Nederlandse consumenten verwacht tijdens de gedeeltelijke nieuwe lockdown 'hamsterproducten' in te slaan. Dit blijkt uit onderzoek van Manhattan Associates (N= ruim 1000 Nederlanders).
Tijdens de intelligent lockdown sinds maart 2020 greep 61 procent mis op bepaalde producten, omdat ze niet in stock waren. ‘Het lijkt er dus op dat niet alle Nederlanders durven toe te geven dat ze producten hebben ingeslagen en last hebben van hamsterschaamte’, aldus Manhattan Associates nu op basis van het onderzoek. Op dinsdagavond 13 oktober j.l. werden de nieuwste coronamaatregelen door het Kabinet bekend gemaakt.
Gezonder inkopen
Een ander opvallend resultaat uit het onderzoek is dat tijdens de coronacrisis 15,2 procent van de Nederlanders naar eigen zeggen aangeeft gezonder te eten. Een vijfde van de respondenten gaat vaker naar een speciaalzaak sinds de uitbraak van het coronavirus. 'Van de mensen die dit doen zegt 80 procent naar de speciaalzaak te gaan om de ondernemer te steunen. Ook zegt bijna de helft dat het er minder druk is dan in de grote supermarkten.'
Vraag beter afstemmen op aanbod
Een aantal supermarkten had in het begin van de eerste lockdown moeite om de vraag bij te houden, zegt Manhattan Associates in Distrifood. Tegelijkertijd gooiden restaurants producten weg omdat ze bedorven waren door het gebrek aan klanten. Met flexibele technologie kan dat een volgende keer voorkomen worden, aldus het technologiebedrijf in het foodmedium. Pieter Van den Broecke, managing director Benelux en Duitsland: ‘Het duurde even voordat alle systemen waren aangepast. Door in te spelen op het consumentengedrag en te beschikken over de juiste technologie in je supply chain, kun je op tijd signaleren welke producten populair zijn en hoe het ervoor staat met je voorraad. Iets wat niet alleen bij een mogelijke tweede lockdown, maar ook bij andere piekmomenten erg belangrijk is.’
(PvWK, bron: Manhattan Associates en Distrifood, foto: Napat Saeng / Unsplash)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
- aanbod
- onderzoek
- Nederlanders
- hamsteren
- vraag
- vijftien procent
- wc-rol
- corona
- technologie
- Manhattan Associates
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Tonys Chocolonely viert 20 jaar... 27-10-2025
- TommyTomato voert campagne voor... 27-10-2025
- Albert Heijn herpositioneert van... 27-10-2025
- De nieuwe realiteit van retail:... 24-10-2025
- [marketeer 234] Martijn... 24-10-2025
- Goudwisselkantoor lanceert campagne... 23-10-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Waarom de échte strijd nog steeds op de winkelvloer wordt gewonnen
- Klaar voor Black Friday?
- De Future Shopper 2025 report: de belangrijkste shoppertrends die jij moet weten
- Van 'one sizes fits all' naar hyperpersonalisatie in e-mail
- Ben jij klaar voor Wero? De nieuwe Europese betaalmethode komt eraan
- The State of AI in Customer Experience 2025




