Unilever en For You Agency lanceren Namdong als fan-first noodlemerk

Unilever en For You Agency lanceren Namdong als fan-first noodlemerk
  • Food-en-retail
  • 1 okt 2025 @ 09:23
  • Link
  • Imke Walenberg
    Imke Walenberg

    Hoofdredacteur Online
    MarketingTribune
  • Geen tag

Unilever heeft in samenwerking met For You Agency het noodlemerk Namdong gelanceerd. De introductie laat zien hoe grote merken fandoms en nichecultuur inzetten als strategisch instrument om relevanter te worden voor jongere doelgroepen.

Waar klassieke marketing vaak draait om korte virale hits, biedt fandom langdurige betrokkenheid. Juist voor Gen Z, waarvan tweederde zegt onderdeel te zijn van een fandom, voelen merken die deze passie delen als bondgenoten. Door in te haken op de internationale Hallyu-wave (de populariteit van K-pop, K-drama’s en Koreaanse cuisine) positioneert Namdong zich in een levendige community.

Versterken fanbeleving

De lancering laat zien hoe Unilever en For You Agency marketing vertalen naar cultuur. Er werd bewust gekozen voor activaties die de fanbeleving versterken: een Korean-inspired dinner rond het K-popconcert van Enhypen, samenwerkingen met twaalf influencers en een co-creatie met Thomas Panterpoes’ Bao Mao. Via platform-native content en gifting werd de community niet alleen bereikt, maar ook geactiveerd.

For You Agency ontwikkelde content en dark ads die aansluiten bij de logica van TikTok en Instagram, terwijl Mindshare zorgde voor (D)OOH en ad management. De centrale belofte, 'bepaal je eigen spice level', vertaalt personalisatie en fun naar een tastbare merkervaring. Met Namdong wil Unilever laten zien hoe fan-first marketing niet alleen buzz creëert, maar ook helpt om een merk cultureel te verankeren.

Imke Walenberg

Laatste reacties

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune Events

Partners:

Brand Builders
ChannelUp
Young Perfect

  • MarketingTribune.nl/food-en-retail is het toonaangevende informatieplatform voor en over retail in Nederland. Nieuws, meningen, achtergronden, trends op het gebied van detailhandel en e-commerce? Geen professional in retail kan zonder.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken