Smaakprikkel: energybars uit de oertijd

  • Design
  • 6 jun 2014 @ 13:36
  • Link
  • Redactie Design
    Redactie Design

    Redactie
    MarketingTribune
  • Packaging designSmaakprikkel

Het Britse health food-merk The Primal Kitchen ontstond 2 miljoen jaar v.C. (‘voor cereals’), grappen ze er zelf. Hun ‘paleo bar’ is een reep die past in het hippe oerdieet, ook wel paleodieet genoemd. Dat oergevoel probeert het merk ook uit te stralen via de verpakking, met tekeningen die door een holbewoner gemaakt hadden kunnen zijn.

De energierepen bestaan uit noten en fruit en bevatten geen granen en passen daarmee in de lijn van het paleodieet, waarin alleen voeding wordt gegeten die ‘gejaagd of verzameld’ kan worden, zoals het eten van onze voorvaderen. Geen geraffineerde suikers dus, geen zuivel en geen bewerkte granen (en eigenlijk ook geen eten uit verpakkingen, natuurlijk).

De Londense designstudio Midday ontwierp een logo en verpakking met een stoere paleo-esthetiek: snoepachtige kleuren, maar tekeningen van mammoeten en herten die zo uit een grot in de steentijd zouden kunnen komen en stevige, stoere contouren.

Smaakprikkel is een regelmatig terugkerende 'rubriek' op de vrijdag. Internationaal, recent werk dat de redactie opvalt om wat voor reden dan ook.
Ook een smaakprikkel? Tippen kan en mag: design<at>marketingtribune.nl

Redactie Design

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/design biedt marketeers, communicatieprofessionals en designers nieuws, informatie en praktijkverhalen over en visies op design in het algemeen, maar richt zich met name op packaging-, corporate-, online- en product design.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken