Scapino vervolgt campagne met Wesley Sneijder

Scapino vervolgt campagne met Wesley Sneijder
  • Food-en-retail
  • 22 mei 2026 @ 09:22
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Scapino geeft zijn merkcampagne ‘Neem die stap’ een nieuw vervolg met Wesley Sneijder. Na eerdere campagnes met Ireen Wüst en Marco Schuitmaker zet de retailer opnieuw een bekende Nederlander in om het merkverhaal rond motivatie, toegankelijkheid en betaalbaarheid verder uit te bouwen.

De campagne is ontwikkeld door Persuade, dat verantwoordelijk is voor de creatieve strategie en de 360-gradencampagne. Samen met Monkeys & Bananas verzorgt het bureau ook de social doorvertaling. In de nieuwe campagne staat het persoonlijke verhaal van Sneijder centraal: van zijn jeugd, waarin luxe niet vanzelfsprekend was, tot zijn ontwikkeling tot Nederlands recordinternational.

Met ‘Neem die stap’ wil Scapino benadrukken dat het merk voor meer staat dan lage prijzen. De campagne draait om het zetten van een eerste stap, groot of klein, en om het belang van doorzetten. In de tv-commercial is een jonge Wesley te zien tijdens zijn eerste wedstrijd bij de jeugd van het Utrechtse DOS. De boodschap van de campagne blijft daarmee: succes begint met beginnen.

Volgens Adem Doymaz, CEO van Scapino, sluit Sneijders verhaal goed aan bij de merkpropositie. ‘Sneijders persoonlijke verhaal vormt de kern van de campagne en onderstreept dat succes niet draait om perfecte omstandigheden of dure producten, maar om het besluit om te starten. Met Scapino kan iedereen dat.’

Bekijk hieronder de commercial:



De campagne wordt breed uitgerold via onder meer televisie, radio, online video, winkelcommunicatie en social media. Als verdieping ontwikkelde Persuade de social videoserie ‘Terug naar het begin met Wesley’, waarin Sneijder in acht afleveringen terugblikt op zijn eerste stappen in het voetbal en momenten uit zijn jeugd en vroege carrière deelt.

‘We vertellen een langer lopend verhaal over beginnen en doorzetten. Scapino maakt dat toegankelijk voor een breed publiek’, zegt Michiel Rijshouwer, creatief directeur van Persuade. ‘Door te laten zien dat bekende toppers ook zijn begonnen met een eerste stap, willen we mensen inspireren om ook die stap te zetten.’

Monkeys & Bananas ontwikkelde daarnaast een activatiecampagne waarin de social community een rol krijgt. Sneijder roept ouders op beelden te delen van hun voetballende kinderen, waarna hij jonge talenten persoonlijke tips en advies geeft.

Credits
Klant: Inge Glas, Nick Bogaars, Adem Doymaz
Strategie en creatie: Persuade 
Social: Monkeys & Bananas 
Media: Abovo 
Productie: Holy Fools 
Regie: Johan Kramer 

Kel Koenen

Laatste reacties

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

Partners:

Brand Builders
ChannelUp
Young Perfect

  • MarketingTribune.nl/food-en-retail is het toonaangevende informatieplatform voor en over retail in Nederland. Nieuws, meningen, achtergronden, trends op het gebied van detailhandel en e-commerce? Geen professional in retail kan zonder.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken