Action groeit door ondanks mondiale onrust

- Food-en-retail
- 15 mei 2026 @ 10:30
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - Geen tag
- 15 mei 2026 @ 10:30
- Peter van Woensel Kooy
Action blijft groeien ondanks economische onzekerheid en ziet daarbij niet alleen het aantal klanten toenemen, maar ook de waardering voor het merk. De retailer opende opnieuw tientallen winkels in Europa en werd in Frankrijk voor het vierde jaar op rij verkozen tot ‘Favoriete retailmerk van de Fransen’.
Action heeft in het eerste kwartaal van 2026 de netto-omzet met 14 procent zien stijgen naar €4 miljard, terwijl de like-for-like omzetgroei uitkwam op 3,6 procent. Ook het aantal klanten bleef groeien, met gemiddeld 22,2 miljoen bezoekers per week (+12,4%). Daarnaast opende de discounter 33 nieuwe winkels, waarmee het totaal uitkomt op 3.335 vestigingen in 15 landen.
Volgens CEO Hajir Hajji maken consumenten ‘tijdens economische onvoorspelbaarheid bewustere keuzes in hun uitgaven’. ‘Tegelijkertijd weten steeds meer klanten Action te vinden voor dagelijkse benodigdheden van goede kwaliteit tegen de laagste prijs’, vertelt Hajji. De retailer verlaagde in het afgelopen kwartaal bijna duizend prijzen en blijft inzetten op betaalbaarheid.
In Frankrijk, met ruim negenhonderd winkels de grootste markt van Action, werd de keten voor het vierde jaar op rij uitgeroepen tot ‘Favoriete retailmerk van de Fransen’. Ook ontving het bedrijf HR-awards in Duitsland, Polen en Italië.
De internationale uitbreiding zette door met de opening van de eerste winkels in Kroatië, de vijftiende markt van Action. De eerste vestiging in Sesvete bij Zagreb noteerde volgens het bedrijf direct de op één na hoogste dagomzet ooit voor een Action-winkel. In september volgt de entree in Slovenië, waar de eerste winkel in 'Velenje' wordt geopend. Om de groei te ondersteunen stelt Action verder in distributie en duurzaamheid te investeren, onder meer met een nieuw distributiecentrum in Italië en sportprojecten samen met de Johan Cruyff Foundation.
Action verwelkomt volgens eigen opgave wekelijks ruim 22 miljoen klanten in ruim 3.300 winkels verspreid over 15 Europese landen. De non-food discounter voert een assortiment van circa 6.000 producten in 14 categorieën en introduceert wekelijks 150 nieuwe artikelen. Via het Action Sustainability Programme richt het bedrijf zich op People, Product, Planet en Partnership.
foto: Action
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Magnum en Martan in Rijks met... 05-06-2026
- Wereldtitel voor Graankeuken toont... 05-06-2026
- McDonald's lanceert wereldwijde Fifa... 05-06-2026
- Ahead Nutrition kiest met melk.05-06-2026
- Kruidvat start actie tegen... 05-06-2026
- [marketeer 254] Alexandra Groot -... 05-06-2026
MarketingTribune Events
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
- 16jun 2026
Twinkle Topics
- 16jul 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt




