[column] Ken uw klassiekers
- B2b
- 4 nov 2022 @ 10:43
- Link
-
Philippe Stulens
CMO
Randstad - Geen tag
- 4 nov 2022 @ 10:43
- Philippe Stulens
Net dat nieuwe managementboek gelezen. De publicatie riep enkele vragen bij me op, zoals: “waarom heb je dit boek willen schrijven, beste auteur?” Maar ook: “moesten hiervoor echt enkele bomen sneuvelen?”
Let wel: ik heb respect voor elke auteur die vanuit betrokkenheid en passie zijn lezerspubliek wil helpen om nog beter te worden in het vak. Maar er is een ondergrens.
Het boek deed me terugdenken aan andere, meer memorabele schrijfsels over marketing en management. Wat het gek genoeg dan wellicht weer tot een goed boek maakt, want het zette mij toch aan het denken.
Ik realiseerde me dat ik regelmatig terugval op oudere publicaties die - voor mij – in de tussentijd nog niets van hun relevantie verloren hebben.
Zo probeerde ik recent nog mijn teamcollega’s bewust te maken het belang van het intern doorvertalen van onze externe activiteiten en campagnes. ‘Externe beloftes zijn interne opdrachten, ‘ zoiets.
De inspiratie kwam van een artikel dat Colin Mitchell in januari 2002 publiceerde in Harvard Business Review 2002. Whatsapp bestond nog niet. Tesla werd pas een jaar later opgericht en Max Verstappen zou enkele maanden later zijn 5de verjaardag vieren.‘Waarom is interne marketing zo belangrijk?,’ staat er. ‘Ten eerste omdat het de beste manier is om werknemers te helpen een krachtige emotionele band te krijgen met de producten en diensten die u verkoopt.’ En ook nog: ‘We hebben ontdekt dat wanneer mensen om het merk geven en erin geloven, ze gemotiveerd zijn om harder te werken en dat hun loyaliteit aan het bedrijf toeneemt. Medewerkers zijn verenigd en geïnspireerd door een gemeenschappelijk gevoel van doel en identiteit.’ (In het artikel werd gerefereerd naar cases van BP, Sears, IBM en Deutsche Bank. Hoe vaak kom je die nog tegen in artikelen?)
De tekst beslaat in totaal zo’n 11 pagina’s, maar meer dan die paar zinnen waren niet nodig om de aan-knop in te drukken in de hoofden van mijn collega’s.
Nog iemand waarop ik geregeld op terugkom: Steven Van Belleghem. Mijn landgenoot hielp me bij de uitbouw van mijn marketingteam en bij het invullen van mijn eigen rol hierin, met een artikel uit 2013 (“The three pillars of the marketing organization of the future”). Mijn team moest wendbaar (“agile”) en flexibel zijn en ikzelf moest een Conversational Leader worden: empatisch, connecterend en doortastend. Dankjewel voor de beslissende voorzet, Steven. Jouw inzichten uit 2013 zijn nog steeds actueel.
De benjamin in de rij is Dan Cable. Zijn boek “Alive at Work: The Neuroscience of Helping Your People Love What They Do” uit 2018, hielp me mijn teamcollega’s te laten openbloeien door te focussen op het verhaal achter onze dienstverlening (de “purpose”) en door hen ruimte te geven om hun mening en inzichten te delen en om te experimenteren. Werkt beter én leuker dan spreadsheets en procesflows.
Ik pleit er niet voor om minder te lezen. Integendeel. Mijn advies is: bekijk de schrijfsels met een kritische houding en ga aan de slag met die werken die voor jou het meeste relevantie hebben.
Het komt de consistentie van je keuzes en je gedrag ongetwijfeld ten goede. En het geeft ook meer stabiliteit en richting aan je team en aan de collega’s om je heen. We zijn tenslotte allemaal reizigers op een pad dat al wandelend gemaakt wordt (Antonio Machado … 1912)
Welke klassiekers maken jou nog elke dag beter?
-
Philippe Stulens
- Werkt bij: Randstad
- Functie: CMO
- Website:https://www.randstad.nl/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- McDonald’s Duitsland krijgt nieuwe... 14-07-2025
- Payroll-startup Employes overgenomen... 11-07-2025
- Marketingtransfers week 27, 202511-07-2025
- Marketingtransfers week 26, 202504-07-2025
- Centraal Beheer: werkdruk zet... 03-07-2025
- Dotdotdash opent Europese hub in... 30-06-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers