Centraal Beheer: werkdruk zet ondernemers onder druk

- B2b
- 3 jul 2025 @ 11:54
- Link
-
Tamara de Vos
Allround redacteur
BBP Media - Geen tag
- 3 jul 2025 @ 11:54
- Tamara de Vos
Ondernemers in Nederland ervaren een hoge werkdruk en nemen minder vaak verlof dan gewenst. Dit blijkt uit een onderzoek van Centraal Beheer onder 440 ondernemers, uitgevoerd door Ipsos I&O.
Ruim de helft van de ondervraagden geeft aan de werkdruk aan de hoge kant te vinden. Volgens Peter Apeldoorn, directeur Zakelijk bij Centraal Beheer, kan dit leiden tot overspanning, vooral bij groeibedrijven met personeelstekort. ‘Als een ondernemer of een medewerker met een sleutelrol uitvalt, kan het bedrijf stilvallen’, aldus Apeldoorn.
Beperkt verlof
Ondernemers nemen gemiddeld 24 vrije dagen per jaar. Voor 2025 verwachten zij 25 tot 26 dagen op te nemen. Daarmee ligt het verlof iets lager dan het gemiddelde van werknemers in loondienst. Een derde van de ondernemers zou graag meer vrije dagen willen opnemen, maar ervaart obstakels zoals klantverwachtingen, angst voor omzetverlies en het ontbreken van vervanging.
Moeite met loslaten
Het onderzoek laat zien dat veel ondernemers moeite hebben met het nemen van spontane vrije dagen. Slechts 13% doet dit regelmatig als het mooi weer is, terwijl 25% het wel zou willen maar dit nooit doet. Vooral ondernemers met personeel ervaren een grotere drempel om onverwacht vrij te nemen.
Ondernemer op tweede plaats
Tot slot blijkt dat ondernemers hun eigen werk-privébalans negatiever beoordelen dan die van hun personeel. ‘Werkdruk is een serieus bedrijfsrisico. We adviseren ondernemers om dit bespreekbaar te maken en na te denken over het verzekeren van hun inzetbaarheid’, aldus Apeldoorn.
-
Tamara de Vos
- Werkt bij: BBP Media
- Functie: Allround redacteur
- Website:https://bbpmedia.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Marketingtransfers week 25, 2025
- [column] LinkedIn en PR zijn on the rise in B2B en SEO ligt op...
- Van bannerblindheid naar breinbewuste branding
- Sanne Houterman nieuwe Strategy Director bij Cheil
- Mediahuis E-commerce behaalt duurzaamheidskeurmerk
- ‘Samen bouwen aan een verhaal’: AH Retail Media Services en...
Laatste Nieuws
- Marketingtransfers week 26, 202504-07-2025
- Centraal Beheer: werkdruk zet... 03-07-2025
- Dotdotdash opent Europese hub in... 30-06-2025
- Mediahuis E-commerce behaalt... 29-06-2025
- PXR verkoopt advertentieruimte voor... 27-06-2025
- Marketingtransfers week 25, 202527-06-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers