Abovo Maxlead neemt Awesome over

Abovo Maxlead neemt Awesome over
  • Bureaus
  • 15 jan 2026 @ 08:32
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Abovo Maxlead kondigt de overname aan van Awesome, een AI-gedreven social first & content agency uit Amsterdam. Met de acquisitie versterkt Abovo Maxlead zijn positie als geïntegreerde marketingcommunicatiepartner en speelt het bureau in op de groeiende vraag naar schaalbare, platform-native social content.

De markt beweegt nadrukkelijk richting social first communicatie. Merken zoeken partners die strategie, creatie, distributie en communitymanagement naadloos verbinden. Awesome, opgericht in 2015, ontwikkelde zich de afgelopen jaren tot specialist in social content voor A-merken als ANWB, Linda en Bol. Met een vast kernteam en AI-gedreven workflows produceert het bureau snel en efficiënt content.

Volgens Theun Eijkemans, CEO van Abovo Maxlead, sluit de stap aan bij de veranderende klantvraag. ‘De marketingcommunicatiestrategie van onze klanten wordt steeds meer social first. Met Awesome zorgen we ervoor dat klanten een leidende positie innemen in het social domein. Het bureau past qua DNA perfect bij ons en versterkt onze geïntegreerde dienstverlening.’

Met de overname haalt Abovo Maxlead expertise in huis op het gebied van social first strategie, contentcreatie en community. Tegelijkertijd sorteert het bureau voor op de livegang van social commerce in Nederland. Awesome blijft onder eigen naam opereren en behoudt zijn werkwijze en cultuur; de oprichters blijven aan en nemen de verantwoordelijkheid voor verdere groei en doorontwikkeling.

‘We hebben Awesome gebouwd als een social first bureau dat snelheid, creativiteit en schaalbaarheid combineert’, zegt Vanja Mlinar, mede-oprichter van het bureau. ‘Onze klanten willen social content niet als los kanaal zien, maar als integraal onderdeel van hun marketingstrategie. In Abovo Maxlead vonden we een partner met de schaal, data- en media-expertise om dat samen verder te brengen.’

Op de foto (vlnr): Kees Verbeek, Ward van den Bosch, Marinus Zoutendijk, Vanja Mlinar, Theun Eijkemans

Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/bureaus biedt nieuws, achtergronden en analyses over alle actuele ontwikkelingen binnen het reclamevak en de media (off- en online) die daarin worden ontwikkeld.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken