Arkel viert kerst als Happy Meal

- Online
- 24 dec 2025 @ 10:23
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 24 dec 2025 @ 10:23
- Kel Koenen
Elk jaar rond kerst verandert het Zuid-Hollandse Arkel in een groots verlicht Christmas Village, maar dit jaar trok één woning bijzondere aandacht. In de Bazuinstraat werd een huis volledig omgetoverd tot een levensgrote Happy Meal van McDonald’s. De opvallende kerstdecoratie groeide razendsnel uit tot een online én offline publiekstrekker en laat zien hoe merkbeleving kan samenvallen met lokale tradities.
De iconische rode Happy Meal, compleet met gele smile en karakteristieke ogen, werd minutieus nagebouwd met kerstverlichting. Bezoekers uit het hele land kwamen kijken, deelden beelden via social media en veroorzaakten zelfs files in de straat. De actie maakt deel uit van Maccie Christmas, een campagne van Ace Social voor McDonald's, die bewust aansloot bij een bestaande kersttraditie in plaats van deze te claimen.
De bewoners speelden een centrale rol. Zij vormen ieder jaar de drijvende kracht achter het Christmas Village en reageerden enthousiast toen het idee werd voorgelegd. ‘McDonald’s lift mee op het succes van de Bazuinstraat, niet andersom’, zei een van de bewoners daarover in een interview met het Algemeen Dagblad.
Volgens Tibor van Ginkel, Executive Creative Director bij Ace Social, draait het inderdaad om culturele relevantie. ‘Social media is niet langer een plek om te scrollen; het is waar cultuur ontstaat. Merken die relevant willen blijven, moeten niet harder zenden, maar slimmer verbinden.’ De keuze voor Arkel was daarbij geen toeval. De Bazuinstraat staat al jaren bekend als een van de mooiste kerststraten van Nederland en is een vaste deelnemer aan landelijke kerstverkiezingen.
De actie kreeg brede media-aandacht, onder meer bij RTL Tonight, Radio 538 en Linda. en ging viraal op TikTok. In totaal werden meer dan 8,6 miljoen views gemeten, waarvan bijna twee miljoen afkomstig waren van door fans gemaakte video’s. ‘Dat dit zo aanslaat, komt doordat de community het zelf draagt en verspreidt’, stelt Van Ginkel.
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Arkel viert kerst als Happy Meal24-12-2025
- Etos brengt kerstverhalen tot leven11-12-2025
- Artiesten lanceren anti-vape track03-12-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025

