Bro Next naar Nationaal Media Onderzoek

Bro Next naar Nationaal Media Onderzoek
  • B2b
  • 5 jan 2026 @ 08:54
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Het buitenreclameonderzoek Bro Next maakt sinds 1 januari 2026 officieel onderdeel uit van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). Stichting Jic Bro heeft het onderzoek volledig overgedragen en wordt opgeheven. Met deze stap zijn alle relevante marktstandaarden voor mediabereiksonderzoek in Nederland ondergebracht bij één onderzoeksorganisatie.

Met de aansluiting van Bro Next krijgt buitenreclame een structurele plek binnen de onderzoeksarchitectuur van NMO. De continuïteit en kwaliteit van het onderzoek kunnen daarmee beter worden geborgd, doordat het onderzoek voortaan wordt uitgevoerd binnen een groter team met gespecialiseerde expertise in mediabereiksonderzoek. Ook fungeert NMO als opdrachtgever, wat volgens betrokkenen een extra kwaliteitsstempel betekent voor de marktstandaard.

Volgens Sita Bakker, directeur van Outreach, past de integratie bij de ontwikkeling van het medium. ‘Bij Outreach zijn we trots dat Bro Next een toekomst krijgt binnen het Nationaal Media Onderzoek. Het buitenreclameonderzoek kan in dit sterke, gezamenlijke kader verder groeien met waarborging van de hoge kwaliteit van het onderzoek.’ Zij wijst erop dat Bro Next al was aangesloten op NMO Crossmedia, waarin verschillende mediabereiksonderzoeken worden gecombineerd.

Buitenreclame krijgt binnen NMO een volwaardige governance-structuur. Net als bij andere media wordt de kwaliteit bewaakt binnen een eigen ‘kamer’. In de zogeheten Kamer Buiten zijn vertegenwoordigers van adverteerders, media-adviesbureaus en exploitanten betrokken. Daarnaast krijgt Outreach een zetel in het bestuur van NMO.

‘Het Nederlandse medialandschap is natuurlijk niet compleet zonder buitenreclame’, stelt Aleit Veenstra, directeur a.i. van Jic Bro. ‘Bro Next is sinds de lancering in 2024 de marktstandaard voor buitenreclame en sluit inhoudelijk en methodisch goed aan op de andere NMO-standaarden. Een fusie met NMO is dan ook een logische volgende stap.’

Ook bij NMO zelf wordt de toevoeging positief ontvangen. ‘Hun buitenreclameonderzoek is een prachtige aanvulling op de bestaande NMO-bereiksonderzoeken’, zegt Patricia Sonius, directeur onderzoek bij NMO. ‘Het onderzoek sluit op veel vlakken al aan op onze werkwijze.’

Kel Koenen

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/b2b is een toonaangevend kennisplatform voor marketeers die op de hoogte willen blijven van de nieuwste trends, inzichten en nieuwsberichten binnen de marketing tussen bedrijven.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken